Poważny pożar budynku gospodarczego w Kamionce. Są ranni

  • 22.06.2021, 13:10 (aktualizacja 22.06.2021, 13:37)
  • Rafał Pulkowski
Poważny pożar budynku gospodarczego w Kamionce. Są ranni
Dziewięć zastępów ochotniczej i państwowej straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja zostali zadysponowani na ulicę Młyńską w Mechnicy-Kamionce, gdzie według zgłoszenia doszło do pożaru stodoły.

Jak się okazało pożar wybuchł w budynku gospodarczym, w którym znajdował się samochód osobowy - uległ częściowemu spaleniu, a także drobne urządzenia rolnicze oraz butle z propan butanem i acetylenem. Na miejsce zadysponowano  także zastęp ratownictwa chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach. Stąd też utrudnienia w dogaszaniu pogorzeliska, ponieważ strażacy w pierwszej kolejności muszą schłodzić butle.

- Poszkodowany został 17-letni chłopak, który doznał poparzeń drugiego stopnia klatki piersiowej. Udzieliliśmy mu pierwszej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Następnie został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowany do szpitala - powiedział mł. bryg. Marek Kocielski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Na chwilę obecną przyczyna pożaru nie jest ustalona. Prawdopodobnie mogło dojść do zaprószenia ognia w trakcie naprawy jednośladu znajdującego się w budynku. Część mieszkalna została zabezpieczona, ogień nie zdołał się przenieść na pozostałą część gospodarstwa. Poszkodowany został także strażak z miejscowego OSP, który źle się poczuł podczas prowadzonych działań. Została mu udzielona pomoc na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 22 czerwca około godziny 11.30.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe