Złoty medal Ligi Mistrzów, zdobyty przez siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wystawiony na licytację

  • 14.09.2021, 11:23
  • Andrzej Kopacki
Złoty medal Ligi Mistrzów, zdobyty przez siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle,…
Takie okazje nieczęsto się zdarzają. Można komuś pomóc i przy okazji stać się właścicielem bezcennej pamiątki. Przedstawiciel spółki Transport Towarowy Krzysztof Cichon - sponsora siatkarskiego teamu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, przekazał na licytację charytatywną złoty medal Ligi Mistrzów!

Kupując medal wesprzesz zbiórkę na rzecz podopiecznych organizacji charytatywnej, a mianowicie Fundacji „Serca dla Maluszka”.

Wśród potrzebujących jest m.in. Natalka, urodzona 27.11.2018 r. w Żorach.

Dziewczynka do 6 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo leżąc na brzuszku podnosiła dumnie główkę, obracała się na boki za zabawkami oraz ruszała nóżkami. Mijały miesiące a Natalka przestała wykazywać chęci do dalszego poznawania świata. Dwa dni przed pierwszymi urodzinami rodzice Natalki otrzymali wstępne wyniki badań. Padła diagnoza SMA- rdzeniowy zanik mięśni. SMA jest chorobą nieuleczalną o podłożu genetycznym, która objawia się słabnięciem a następnie zanikiem mięśni. W związku z postępującą chorobą dziecko traci sprawność ruchową co skutkuje brakiem samodzielności. Zaawansowana atakuje mięśnie płuc i przełyku, co prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania.

„Natalka nie potrafi sama siąść, nie stoi, nie raczkuje, nie chodzi. Podnoszenie główki z pozycji na brzuchu zanikło. Dzięki podaniu leku Spinrazy (która jest refundowany od 2019 r.) i codziennej rehabilitacji jesteśmy w stanie zatrzymać chorobę, gdyż na chwilę obecną choroba jest nieuleczalna, nie można jej cofnąć. W związku z tym chcielibyśmy prosić Państwa o wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli zorganizować Natalce codzienną rehabilitację, specjalistyczny sprzęt oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Za każdą pomoc z Państwa strony, która pomoże nam walczyć o jej rozwój bardzo dziękujemy” - czytamy we wpisie rodziców dziewczynki.  

Chcesz zapoznać się ze szczegółami licytacji medalu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, kliknij TUTAJ

Licytacja kończy się w sobotę, 18 września 2021 o godz.18:53!

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe