Śmiertelny wypadek na DW408. Osobówka zderzyła się z ciężarówką

  • 04.10.2021, 12:01
  • Rafał Pulkowski
Śmiertelny wypadek na DW408. Osobówka zderzyła się z ciężarówką
Wszystkie służby ratunkowe zostały zadysponowano do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 408 pomiędzy Kotlarnią a Goszycami.

Zgłoszenie do operatora numeru alarmowego wpłynęło w poniedziałek, 4 października chwilę po godzinie 10. Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, cztery zastępy straży pożarnej oraz cztery patrole policji.

Z wstępnych ustaleń wynika, że niespełna 40-letni kierowca skody jadąc od strony Gliwic w kierunku Kędzierzyna-Koźla podczas manewru wyprzedzania doprowadził do czołowego zdarzenia z samochodem ciężarowym. Kierowca ciężarówki zauważył samochód i próbował uciec na pobocze, jednak skoda uderzyła w jego bok, spychając go do rowu. Kierowca skody zginął na miejscu. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

Droga wojewódzka nr 408 (ulica Gliwicka) została całkowicie zablokowana pomiędzy miejscowościami Kotlarnia a Goszyce. Wyznaczono objazd: jadąc od Kędzierzyna-Koźla w Kotlarni należy kierować się na Sławięcice, następnie na Ujazd i autostradę A4.

Policjanci pracujący na miejscu ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Ciężarówka, która przewróciła się na bok, przewoziła piasek. Przeładunek oraz usunięcie pojazdów może potrwać do późnych godzin wieczornych.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Taki tam
Taki tam 04.10.2021, 16:26
No tutaj pan dziennikarz zadbał o to żeby wpisać w jakim dokładnie miejscu był wypadek. Nie tak jak na …..

Pozostałe