Opolska Izba Lekarska podtrzymała decyzję o umorzeniu postępowania przeciwko lekarzowi

  • 17.10.2021, 19:40
  • ART
Opolska Izba Lekarska podtrzymała decyzję o umorzeniu postępowania przeciwko…
Na posiedzeniu, które odbyło się w piątek 15 października Opolska Izba Lekarska podtrzymała decyzję, która zapadła 30 kwietnia 2021 roku. Chodzi o postępowanie wyjaśniające przeciwko lekarzowi, który pełnił dyżur podczas tragicznego porodu z 24 października 2017. Wtedy na świat ze skrajnym niedotlenieniem mózgu przyszła Łucja Kornak.

Na wydane 30 kwietnia umorzenie wpłynęło zażalenie złożone przez kancelarię Lazer & Hudziak Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A., która reprezentuje pokrzywdzonych.

Jak już informowaliśmy Opolska Izba Lekarska swoją decyzję poparła opinią biegłych, którzy ocenili postępowanie medyczne lekarzy i położnych jako prawidłowe i nie wykazali związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy postępowaniem lekarza a stanem zdrowia Łucji bezpośrednio po jej urodzeniu i w konsekwencji jej aktualnym stanem zdrowia.

Przeprowadzone postępowanie nie dało podstaw do sporządzenia wniosku o ukaranie lekarza. Podczas piątkowego posiedzenia podtrzymano wcześniej podjętą decyzję o umorzeniu postępowania wyjaśniającego.

- Nie wzięto pod uwagę naszego zażalenia ani postanowienia rzecznika praw pacjenta, które jest dla nas korzystne – powiedziała nam Magdalena Wiśniewska, mama  Łucji. Rodzice dziewczynki zwracają uwagę na wiele nieprawidłowości podczas postępowania w tym między innymi na sprzeczne z sobą zeznania personelu medycznego.

Przed wydaniem pierwszej decyzji w toku postępowania przesłuchano położne, które uczestniczyły w porodzie. Jedna z nich zeznała między innymi, że lekarz mógł w ogóle nie wiedzieć, że ciężarna przebywała na sali porodowej. Wcześniej te same położne informowały, że lekarz nie reagował na niepokojące sygnały o tym, że akcja porodowa przebiega nieprawidłowo.

- Podjęliśmy już odpowiednie działania, niestety nie możemy póki co ujawnić szczegółów – poinformowała Magdalena Wiśniewska.

15 listopada zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu sprawy rozpatrzy Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe