W Kędzierzynie-Koźlu płacimy już prawie 6 zł za podstawowe paliwa

  • 27.10.2021, 13:00
  • ART
W Kędzierzynie-Koźlu płacimy już prawie 6 zł za podstawowe paliwa
Zaledwie kilka groszy brakuje by na stacjach benzynowych w Kędzierzynie-Koźlu została przekroczona psychologiczna granica 6 zł za litr najpopularniejszych paliw. Za PB 98 i lepszej jakości diesla od kilku tygodni niestety trzeba zapłacić już ponad 6 zł.

Na Orlenie zlokalizowanym przy rondzie między Reńską Wsią a Koźlem litr benzyny bezołowiowej 95 kosztuje już 5,95 zł a za litr diesla trzeba zapłacić 5,97 zł. Cena LPG wynosi w tym miejscu 3,24 zł. Ceny na pozostałych stacjach Orlen w Kędzierzynie-Koźlu niewiele się od siebie różnią.

Kolejne podwyżki z pewnością nie ucieszą kierowców, tym bardziej, że zbliża się okres wzmożonych wyjazdów związanych z „Wszystkimi Świętymi” i zwiększonego popytu na paliwa.

- Dla kierowców, którzy pewnie planują dalsze wyjazdy na przełomie października i listopada analitycy mają nie najlepsze informacje, bowiem na coraz większej liczbie stacji obowiązujące ceny paliw podstawowych mogą przekroczyć barierę 6 zł za litr. Cena najpopularniejszego gatunku benzyny powinna mieścić się w przedziale 5,94-6,10 zł za litr, drożej może być oferowany diesel, który właściciele stacji paliw mogą sprzedawać w cenie 5,96-6,12 zł/l. Zmiana cen może być też udziałem autogazu, to alternatywne wobec benzyny paliwo może podrożeć w przyszłym tygodniu. Wg analiz e-petrol.pl średnia cena litra LPG powinna kształtować się między 3,15 a 3,23 zł za litr – informuje portal e-petrol.pl .

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alina
Alina 28.10.2021, 08:26
W całej Europie tylko w Bułgarii i Rumunii ceny są o kilka groszy niższe. A więc zamiast biadolić jakie są wysokie cieszmy się z tego że są relatywnie niskie.

Pozostałe