Sześć zastępów straży pożarnej interweniowało w Ortowicach. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się dom

  • 19.11.2021, 11:16 (aktualizacja 19.11.2021, 11:52)
  • Rafał Pulkowski
Sześć zastępów straży pożarnej interweniowało w Ortowicach. Ze zgłoszenia… Foto. KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu
To nie była spokojna noc dla służb ratunkowych. Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Ortowicach przy ulicy Wiejskiej pali się dom.

Zgłoszenie wpłynęło w piątek, 19 listopada kilka minut po godzinie 2. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz OSP z pobliskich miejscowości. Po przyjeździe na miejsce dowódca potwierdził pożar tarasu przyległego do budynku. Ogniem objęte były również okna, drzwi i elewacja domu. Ogień przedostawał się już do wewnętrznego pomieszczenia - do kuchni. Strażacy błyskawicznie przystąpili do działań. Na szczęście nikt nie został ranny. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia był żarzący się popiół wyrzucony do kubła na śmieci.

Kiedy strażacy kończyli działania otrzymali kolejne zgłoszenie o pożarze garażu przy ulicy Bolesława Śmiałego na osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Pożar wybuchł po godzinie 3. W jednym z garaży zapaliły się składowane materiały budowlane.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe