Reklama
wtorek, 21 kwietnia 2026 19:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oszuści podszywają się pod pracowników ministerstwa finansów i urzędów skarbowych

Otrzymałeś telefon od nieznanej osoby, która podaje się za pracownika urzędu skarbowego lub ministerstwa finansów? To próba wyłudzenia danych.
  • Źródło: Ministerstwo finansów
Oszuści podszywają się pod pracowników ministerstwa finansów i urzędów skarbowych

Autor: Zdj. MF

Przypominamy: resort finansów nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach.

Osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów.

Przypominamy, że urzędy skarbowe i MF nie prowadzą telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbierają w ten sposób informacji o podatnikach.

Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje.

Co warto zrobić

  • W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji „przekaż" albo „udostępnij" i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084.

  • Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska.

  • Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Państwowego Instytutu Badawczego NASK (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).

W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej, prosimy o przekazanie zgłoszenia na [email protected] (link otwiera nową wiadomość w programie obsługi poczty elektronicznej).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Suma IQ zgromadzonych na spotkaniu jest równa liczbie zdjęć w artykuleData dodania komentarza: 21.04.2026, 14:47Źródło komentarza: Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu. Mówił o migracji, bezpieczeństwie i służbie zdrowia. ZDJĘCIAAutor komentarza: mądry i oczytanyTreść komentarza: Niemożliwe żeś z powstańcami śląskimi spokrewniony, oni wszyscy wyjechali do Reichu, a jak nie zdążyli to ich dzieci dawno pouciekały. Tu nie zostawili żadnych potomków, chyba, że jakieś bękarty.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 14:34Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIA R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: My w PiS z całego serca wspieraliśmy Prezydenta Nawrockiego. To dzięki niemu Polacy mogą dalej swobodnie inwestować w kryptowaluty. Mogą inwestować przez reklamowaną doskonałą giełdę prowadzoną przez uczciwych Polaków Zonda. Reklamowana jest w TV Republika, a to jest dowód, że jest rzetelną giełdą bo to telewizja dla uczciwych i oddanych wierze ludzi. Prezydent Karol Nawrocki zawetował zmiany jakie miały wprowadzić kontrolę nad obrotem kryptowalutami, a tym samym ograniczyć Waszą wolność. My w PiS jesteśmy uczciwi i wspierajcie naszą partię, tak jak o to prosi prezes Jarosław i poseł Mejza. Przekazy tylko w kryptowalutach przyjmujemy.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 14:30Źródło komentarza: 50-latek stracił 34 tysiące. Chciał szybko zarobić, inwestując w bitcoinaAutor komentarza: KonkursTreść komentarza: "Gwara" ! jak skutecznie zmarginalizować i pomniejszyć znaczenie języka jak uczyć Ślązaków tej akceptowalnej Polskiej gwary ? Oto odpowiedż ...konkurs z jury . Niebezpieczna impreza szkodliwa dla naszej kultury i językaData dodania komentarza: 21.04.2026, 13:41Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: Beka z mojego kolegi bo chata sie zrajała muTreść komentarza: Latwo pozdro artur jak tam chata dalej sie paliData dodania komentarza: 21.04.2026, 10:42Źródło komentarza: Potężny pożar budynków w Grzędzinie. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, ewakuowano mieszkańcówAutor komentarza: Wnuk powstańców śląskich.Treść komentarza: Dialekt śląski jest archaiczna odmianą staropolskiego składający się z 15 lokalnych nie skodyfikowanych gwar .Data dodania komentarza: 21.04.2026, 10:03Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna