poniedziałek, 20 maja 2024 13:02

Siatkarze MMKS-u Kędzierzyn-Koźle grają o medale mistrzostw Polski

Siatkarze MMKS-u ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywalizują w turnieju finałowym mistrzostw Polski w kategorii młodzików, który rozgrywany jest w Bartoszycach.

Autor: MMKS ZAKSA

W turnieju finałowym w Bartoszycach od 21 do 24 kwietnia rywalizuje osiem drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A znalazły się: Trefl Gdańsk SA, Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, AKS V LO Rzeszów oraz MMKS ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Natomiast w grupie B: MKS Bzura Ozorków, IUKS Jedynka Poznań, UKS Koral Wrocław oraz KS Metro Warszawa.

Nasi młodzicy w swojej grupie odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw pokonali Trefla Gdańsk 2:1 (16:25, 25:22, 15:13), a następnie AKS V LO Rzeszów 2:1 (25:14, 27:29, 15:9).

W piątek po południu MMKS zmierzył się z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla w starciu o pierwsze miejsce w grupie. Rywale zwyciężyli 2:1 (19:25, 25:22, 15:12), jednak obie ekipy awansowały do półfinałów, które odbędą się w sobotę 23 kwietnia o godz. 16.00 i 18.00. Na niedzielę zaplanowano pojedynki o trzecie miejsce (godz. 10.00) oraz wielki finał (godz. 12.00).