czwartek, 9 maja 2024 02:22

Brązowy medal Bartłomieja Mroza w otwartych mistrzostwach Brazylii

Bartłomiej Mróz z klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle zdobył brązowy medal podczas turnieju Brasil Para-Badminton International 2022, który odbył się w Sao Paulo.

Autor: Bartłomiej Mróz Facebook

Reprezentacja polskich parabadmintonistów w ramach przygotowań to tegorocznych mistrzostw Europy i świata uczestniczy w turniejach międzynarodowych. Otwarte mistrzostwa Brazylii rozegrane zostały w dniach 19-24 kwietnia. Wystartowało w nich ponad dwustu zawodników z 22 krajów.

Bartłomiej Mróz, startujący w kategorii SU 5, bez problemu wygrał dwa spotkania w swojej grupie eliminacyjnej i z pierwszego miejsca awansował do dalszych gier. Następnie miał wolny los w pierwszym meczu fazy pucharowej, a w ćwierćfinale  pokonał reprezentanta gospodarzy Jao Gabriela Da Costa Carbajala 2:0 (21:6, 21:7). W walce o awans do ścisłego finału reprezentant Polski stoczył zacięty bój z Merilem Loquette, z którym rywalizował już wcześniej na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Ostatecznie lepszy okazał się Francuz, który wygrał 2:1 (15:21, 21:9, 21:17). Kędzierzynianin musiał zadowolić się brązowym krążkiem. Zwycięzcą turnieju w Sao Paulo został Cheah Liek Hou z Malezji.

Medal zdobyty podczas zawodów w Brazylii jest dobrym prognostykiem przed kolejną rywalizacją. Bartłomiej Mróz w połowie maja weźmie udział w zmaganiach w Bahrajnie.