Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 01:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Orszak Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Ostrożnicy. ZDJĘCIA

Który to już raz, trudno zliczyć. Niemal setka mieszkańców sołectw należących do parafii w Ostrożnicy w ostatni dzień października spotkała się, by z radością przypomnieć postaci znanych świętych.
Orszak Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Ostrożnicy. ZDJĘCIA

Autor: parafia Ostrożnica

W organizacji wydarzenia, w których uczestniczyło około 90 osób, parafię Ostrożnica wsparł miejscowy Caritas.

- Z dziećmi, młodzieżą i niektórymi rodzicami spotkaliśmy się w kościele. Tam było rozpoczęcie. Każda osobą przedstawiła, jakiego świętego reprezentuje. Odgrywający role świętych otrzymali balony wypełnione helem. Śpiewając i grając, udaliśmy się w procesji, by przemierzać ulice Ostroznicy - relacjonuje Sabina Świentek z rady parafialnej i miejscowego Caritasu.

Procesja zakończyła się na placu plebanii, gdzie - jak co roku - ksiądz proboszcz Bernard Mocia przygotował dla uczestników słodki poczęstunek.

Pandemia nieco przyhamowała organizację wydarzeń w ostrożnickiej parafii. Jednak, jak zaznacza rozmówczyni, czas to zmienić i ruszyć z pełną parą, aby zmobilizować ludzi do wyjścia z domów i spotkania ze sobą. Tradycyjnie 11 listopada w Ostrożnicy odbędą się obchody dnia św. Marcina. Na 4 grudnia zaplanowano kiermasz świąteczny. Orszak Trzech Króli znów przemierzy 6 stycznia ulice sołectwa. A 14 stycznia zaplanowana jest zabawa karnawałowa.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sanczo 02.11.2022 22:22
Wolę halołin

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna