poniedziałek, 20 maja 2024 11:57

Kolejne sukcesy badmintonistów MMKS-u. ZDJĘCIA

Sześć medali przywieźli badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle z Lwówka Śląskiego, gdzie rozegrany został ogólnopolski turniej „Viessmann Cup 2022”.

Autor: MMKS

Dwa razy na podium stanął Jacek Matula, startujący w kategorii wiekowej U-17, który był drugi w deblu (grając w parze z Jakubem Olkuskim z Wrocławia) oraz trzeci w singlu. Srebrny medal w grze pojedynczej wywalczyły: Alicja Mazur w U-9 oraz Oliwia Szczerska w U-11. W tej drugiej grupie wiekowej na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Gucwa. Brązowy krążek padł też łupem singlisty Kristopha Paczuły (U-13).

Tuż za podium uplasowali się: Aleksandra Drążek (U-11), Grzegorz Drążek (U-13) oraz duet Kristoph Paczuła i Weronika Gucwa (U-13). Z kolei na 9. pozycji turniej ukończyli: Nika Laszkowska (U-13) oraz debel Aleksandra Drążek i Oliwia Szczerska (U-13), a na 11. miejscu mikst Nika Laszkowska i Grzegorz Drążek (U-13).

Udział w turnieju był możliwy dzięki wsparciu urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu i firmy WAK Trans.