poniedziałek, 20 maja 2024 13:43

Medale zawodników MMKS-u w ogólnopolskim turnieju badmintona

Reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźla rywalizowali w ogólnopolskim turnieju badmintona w kategoriach U-9, U-11, U-13 i U-15, który odbył się w Częstochowie.

Autor: MMKS Kędzierzyn-Koźle

Przez dwa dni w Częstochowie odbywał się Ogólnopolski Turniej badmintona w kategoriach U9, U11, U13 i U15, z udziałem zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Dwa dni trwały zmagania w krajowym turnieju badmintona. Uczestnicy z poszczególnych kategorii wiekowych podzieleni zostali na grupy A i B.

W pierwszym dniu zawodów Patrycja Wszołek z MMKS-u, startująca w parze z Zuzanną Rębacz z Zalesia Górnego, zajęła trzecie miejsce w deblu U-15 w grupie A. Z kolei w grze mieszanej U-13 brązowe krążki wywalczyli Kristoph Paczuła i Weronika Gucwa. Natomiast rywalizująca w grupie B U-13 Oliwia Szczerska również stanęła na najniższym stopniu podium

Następnego dnia w Częstochowie grały młodsze kategorie. Najlepiej spisały się dziewczyny z grupy wiekowej U-11. Zawodniczki MMKS-u dotarły do ścisłego finału i między sobą stoczyły pojedynek o złoty medal. Ostatecznie lepsza okazał się Weronika Gucwa, która pokonała swoją koleżankę klubową Oliwię Szczerska 15:6 i 15:9.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu urzędu miasta oraz środkom z programu Grupa Azoty START.