piątek, 10 maja 2024 23:01

Sukces w Krakowie. Klub Beninca UKS Feniks awansował do fazy play-off!

Podczas turnieju Lotto Ekstra Ligi Badmintona, który rozegrany został 22 kwietnia w Krakowie, zawodnicy klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle wywalczyli awans do fazy play-off.
  • Źródło: art

Mamy bardzo dobre wieści, wczoraj nasza ligowa drużyna wygrała wszystkie swoje mecze i zgarnęła komplet punktów zdobywając w sumie 22 pkt, wyprzedzając drużynę z Łodzi, która przegrała wczoraj swoje dwa mecze i mimo tego, że jeszcze przed nimi jeden mecz który będzie rozgrywany dzisiaj, już nie jest w stanie nas wyprzedzić - poinformnował Krzysztof Maślanka, trener Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle.

Drużyna pojechała do Krakowa bardzo zmotywowana i dobrze wiedziała o co walczy.

Pojedynki były zacięte i często decydowała ostatnia lotka, tak jak to było podczas pierwszego meczu z Kobierzycami gdzie o zwycięstwie za 3 punkty decydował ostatni pojedynek mixtowy i wynik 1:1 w setach i 14:14 w 3 secie (istny horror). Nasi młodzi zawodnicy wykorzystali swoją szansę i 20-21 maja zagrają wśród czterech najlepszych drużyn tego sezony o medale - relacjonuje trener Maślanka.