czwartek, 9 maja 2024 11:28

Bokser Chemika Kędzierzyn został wicemistrzem Polski

Bokser Towarzystwa Sportowego Chemik Kędzierzyn-Koźle Dominik Przywara został wicemistrzem Polski w kategorii juniorów w wadze 80 kg.
Dominik Przywara z trenerem i ojcem Rafałem

Źródło: TS Chemik

Jubileuszowe 30. mistrzostwa Polski juniorów w boksie odbyły się w Sokółce. O medale w kilkunastu kategoriach wagowych rywalizowało ponad trzystu najlepszych zawodników i zawodniczek w kraju.

W tym gronie świetnie zaprezentował się Dominik Przywara. Zawodnik sekcji bokserskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle wywalczył srebrny medal w wadze 80 kg. Podopieczny trenera Rafała Przywary w swojej pierwszej walce pokonał jednogłośnie na punkty Mirona Krudowskiego z Klubu Sportowego Stara Szkoła Boksu Lublin.

Kolejnym etapem był ćwierćfinał, a w nim rywalem naszego zawodnika był Miłosz Węzik z klubu Berej Boxing Lublin. I znów sędziowie punktowali na korzyść Dominika. W półfinale bokser Chemika trafił na Alana Figurę z Taurusa Goleniów. Kolejne zwycięstwo na punkty zapewniło mu awans do ścisłego finału.

Pojedynek o złoty medal był wyrównany i emocjonujący. Ostatecznie lepszy na punkty od naszego reprezentanta okazał się aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy kadetów Igor Rondoś z MKS-u Olimp Chełm. W kategorii 80 kg rywalizowało 23 pięściarzy.

Przypomnijmy, że Dominik Przywara ma już na swoim koncie tytuł wicemistrza Polski juniorów. Przed rokiem w Bytomiu rywalizował w wadze 71 kg, a w finałowej walce przegrał z Aleksem Urbańskim ze Skorpiona Szczecin. Wcześniej młody bokser zdobył złoty medal podczas XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Łódzkie 2021. Ma też na swoim koncie tytuł mistrza Opolszczyzny, a także występ na gali Suzuki Boxing Night XV w Kielcach.