Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 05:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozpoczyna się remont ważnego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 425

Dzięki wieloletnim staraniom i współpracy gminy Bierawa z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach, startuje remont drogi wojewódzkiej nr 425 na odcinku pomiędzy Solarnią a Kuźnią Raciborską.
Rozpoczyna się remont ważnego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 425

Autor: Google Maps

Zadanie inwestycyjne przyniesie poprawę stanu nawierzchni i bezpieczeństwa na tej ważnej trasie.

Prace remontowe odcinka o długości ok. 2,6 km powinny potrwać dwa miesiące.

Niestety, z uwagi na prace remontowe, nieuniknione będą pewne utrudnienia w ruchu. Mimo że droga nie doczeka się nowej podbudowy, prace związane z jej frezowaniem wiązać się mogą z czasowym wyłączeniem pasa ruchu. Apeluje się o wyrozumiałość i cierpliwość w czasie realizacji inwestycji.

Ten znaczący krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej nie tylko ułatwi podróże mieszkańcom, ale również wpłynie na rozwój lokalnej gospodarki i komfort życia w regionie. Przeprowadzany remont obejmie odcinek drogi, który był wyjątkowo dotknięty upływem czasu i intensywnym ruchem pojazdów. Nowa nawierzchnia zapewni nie tylko lepszą jakość przejazdu, ale również zwiększy bezpieczeństwo użytkowników drogi, eliminując występujące ubytki i niebezpieczne elementy.

- Jak na standard drogi wojewódzkiej, ta droga jest w opłakanym stanie. Jazda nią w pewnych miejscach bywa niebezpieczna - mówi wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń. - Gdyby prześledzić naszą korespondencję z zarządcą drogi o podjęcie natychmiastowych działań polegających na poprawie stanu nawierzchni tego odcinka drogi, to myślę, że wystosowaliśmy co najmniej dziesięć pism. Wspólnie z burmistrzem Kuźni Raciborskiej Pawłem Machą odbyliśmy też wiele spotkań w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach - dodaje. Precyzuje, że intensywne starania o doprowadzenie inwestycji do realizacji trwały około pięciu lat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama