środa, 22 lipca 2026 02:16
Reklama
Reklama
Reklama

"Ławeczka zaczytanych", czyli całodobowa minibiblioteczka

W ramach Jesieni Literackiej Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zrealizowała inicjatywę jednego z mieszkańców naszego miasta, która dotyczy miejsca, gdzie można bez problemu poczytać książkę o każdej porze.
"Ławeczka zaczytanych", czyli całodobowa minibiblioteczka

Nowa ławeczka, a przy niej gablotka, z której można wypożyczyć książki i gazety w ramach idei bookcrossing-u. Takie miejsce powstało przed filią nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Damrota w Kędzierzynie-Koźlu. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

 

- Jeśli pogoda będzie sprzyjać, można usiąść na ławce obok i poczytać. Można także zabrać książkę do domu. Cieszymy się, że jest to inicjatywa mieszkańca naszego miasta, który zwrócił się do mnie już jakiś czas temu, aby biblioteka przyczyniła się do powstania takiej półki z książkami na zewnątrz, gdzie nie obowiązują godziny otwarcia, albo jakaś kolejka - powiedziała Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Książki mają być co jakiś czas podmieniane przez pracowników biblioteki, którzy będą dbać też o porządek w gablotce oraz wokół niej. Oficjalne otwarcie miało miejsce w środę, 9 października. W wydarzeniu wzięły udział m.in. dzieci z pobliskiego przedszkola nr 5, które od razu wymieniły kilka książek - oczywiście o tematyce dziecięcej.

 

- Najbardziej lubię książki "Zaopiekuj się mną", bo są o małych kotkach, które ludzie biorą do domów - powiedziała pięcioletnia Hania z Publicznego Przedszkola nr 5.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna