czwartek, 9 maja 2024 21:56

Badmintonistki MMKS-u wywalczyły medale w Chorwacji

Młode reprezentantki MMKS-u Kędzierzyn-Koźle kolejny raz stanęły na podium w międzynarodowym turnieju badmintona, który odbył się w Chorwacji.

Źródło: MMKS

Przez trzy dni w Zagrzebiu w hali Sutinska Vrela rozgrywany był turniej badmintona pn. "10-th Li-Ning Zagreb Youth Open" z udziałem blisko 300 zawodników. W międzynarodowym gronie świetnie spisali się młodzi reprezentanci Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego.

Do strefy medalowej dotarły nasze utalentowane zawodniczki w kategorii wiekowej U-11. Najlepiej w grze pojedynczej wypadła Oliwia Szczerska, która dzięki pewnej wygranej w ćwierćfinale z rywalką z Węgier 2:0 (21:8, 21:8) awansowała do najlepszej czwórki turnieju. W walce o finał przeciwniczką Polki była Turczynka. Pierwszy seta dla Oliwii 21:18. W drugim badmintonistka MMKS-u miała nawet lotkę meczową (20:19), ale rywalka obroniła się i zdobyła trzy punkty z rzędu. W trzeciej partii reprezentantka Turcji zwyciężyła 21:15 i to ona zagrała o złoto. Drugi brązowy krążek Oliwia wywalczyła w deblu wraz z Natalią Paras. W półfinale Polki również uległy Turczynkom.

To kolejny sukces dziewcząt odniesiony w krótkim czasie. Poprzednio stanęły na podium w Słowenii. Obie są w kadrze województwa opolskiego i zwykle z turniejów ogólnopolskich wracają z medalami, już nawet w starszej kategorii wiekowej U-13.

Pozostali gracze MMKS-u dzielnie walczyli. W kategorii U-9 Wiktor Kiebzak zajął siódme miejsce, w U-13 Kristoph Paczuła był dziewiąty, a Weronika Gucwa sklasyfikowana została na 25. pozycji.

- Wyjazd na zawody był możliwy dzięki udziałowi klubu MMKS w programie Grupa Azoty Start, Fundacji Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Trzynastka”, wypożyczalni busów Samir z Zakrzowa oraz wsparciu Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla, starostwa w Krapkowicach i firmy WAK Trans, i oczywiście dzięki rodzicom zawodników, za co wszystkim serdecznie dziękujemy - przyznał Tomasz Zioło, trener badmintonistów MMKS-u.