czwartek, 9 maja 2024 13:30

Młodzi badmintoniści MMKS-u zdobyli kolejne medale

Badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle przywieźli sześć medali z drugiego z cyklu turniejów Podkarpacki Cup 2023, który rozegrany został w Żyrakowie.

Nasi reprezentanci okazali się najlepsi w młodszych kategoriach. Wśród dziewięciolatków złoty medal zdobył Wiktor Kiebzak, a brązowy Marcel Wiesiołek. Na piątych lokatach zawody zakończyli Paweł Mrozek i Rafał Sudzik.

W kategorii U-11 bezkonkurencyjna okazała się Oliwia Szczerska, która pewnie wygrała wszystkie mecze i sięgnęła po złoto. Oliwia wystąpiła również w starszej grupie U-13. W ćwierćfinale była blisko sprawienia niespodzianki w trzecim secie - przegrała minimalnie 25:27 z szóstą zawodniczką rankingu krajowego. Lepiej poszło jej w grze mieszanej. Wraz z Kristophem Paczułą zdobyli srebro. Kristoph do medalu w mikście dorzucił jeszcze brąz w grze pojedynczej.

Najlepsi zawodnicy MMKS-u, Oliwia i Kristoph, wkrótce sprawdzą swoje umiejętności w międzynarodowym  turnieju Finnish Youth International, który odbędzie się w Finlandii.

- Wyjazd do Żyrakowa był możliwy dzięki udziałowi klubu MMKS w programie Grupa Azoty Start, Fundacji Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Trzynastka”, wypożyczalni busów Samir z Zakrzowa oraz wsparciu urzędu miasta, firmy WAK Trans i oczywiście dzięki rodzicom zawodników – informuje Tomasz Zioło, trener badmintonistów.