poniedziałek, 20 maja 2024 01:41

Drużyny z Kędzierzyna-Koźla zagrają w finale "Licealiady"

Reprezentacje II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących awansowały do finału siatkarskiej „Licealiady”.
Mistrzowie powiatu z II Liceum Ogólnokształcącego

Źródło: II LO

Pierwszym etapem rozgrywek był turniej powiatowy. Drużyna chłopców z kędzierzyńskiego ogólniaka, po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej, w półfinale zmierzyła się z reprezentacją Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Podopieczni Marka Słoty zwyciężyli w dwóch setach i zameldowali się w finale. W nim ich przeciwnikami byli siatkarze z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, którzy w swoim pojedynku półfinałowym ograli I Liceum Ogólnokształcące 2:1.

Starcie o pierwsze miejsce w turnieju było emocjonujące i zacięte. W pierwszym secie minimalnie lepsi byli gracze z II LO (26:24). W drugim znów wyrównana gra, ale tym razem końcówka dla drużyny z Azotów i taki sam wynik 26:24. W tie-breaku walka punkt za punkt toczyła się do stanu 8:8, ale później lepiej rozegrane akcje przesądziły o zwycięstwie „Kopernika” 15:12.

Zespół II LO tworzą: Paweł Dulęba, Krzysztof Zimoch, Aleksander Kopania, Łukasz Siemaszko, Patryk Małek, Michał Rogala, Wojciech Toczek, Aleksander Peljan, Bartosz Orłowski, Paweł Wysocki, Michał Stanek, Sebastian Jaglarz; opiekun Marek Słota.

Zespoły z miejsca pierwszego i drugiego awansowały do półfinałów wojewódzkich. W nich II LO pewnie wygrało swoje mecze w dwóch setach z Zespołem Szkół Mechanicznych w Namysłowie, Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych w Opolu i będzie organizatorem zawodów finałowych (22 marca, hala „Śródmieście”).

W turnieju tym wystąpią też podopieczni Radosława Gorskiego. Drużyna z ZSTiO w swoim półfinale również okazała się najlepsza, ograła rywali z I Liceum Ogólnokształcącego w Nysie 2:0 oraz Liceum Ogólnokształcącego ze Strzelec Opolskich 2:1.