środa, 1 lipca 2026 08:04
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama

Spotkanie z aktorem Pawłem Delągiem w Kędzierzynie-Koźlu

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie pt. "Promocja literatury: książka i film. Spotkanie z Pawłem Delągiem".
  • Źródło: MBP
Spotkanie z aktorem Pawłem Delągiem w Kędzierzynie-Koźlu

Spotkanie odbędzie się w dniu 15.03.2024 r., o godzinie 17:00 w MBP, Rynek 3 w ramach akcji Zaczytane Opolskie. 

Zaczytane Opolskie to akcja promująca czytelnictwo, zainicjowana i finansowana przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowana przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu.

Paweł Deląg – jeden z najpopularniejszych aktorów swego pokolenia, także reżyser, producent filmowy i wokalista. Absolwent PWST w Krakowie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 r. główną rolą w węgierskiej produkcji Śmierć w płytkiej wodzie oraz w filmie Stevena Spielberga Lista Schindlera. W dorobku scenicznym posiada liczne kreacje w spektaklach m.in. Teatrów: Powszechnego, Dramatycznego, Współczesnego, Ateneum. Współpracował z wieloma cenionymi kinowymi i telewizyjnymi reżyserami polskimi oraz zagranicznymi, budując ogromną filmografię: Młode wilki, Szamanka, Ciemna strona Wenus, Kochaj i rób, co chcesz, Chłopaki nie płaczą, Ja Wam pokażę, Quo vadis? (Marek Winicjusz), Haker, Zróbmy sobie wnuka – to tylko niektóre tytuły, które przyniosły mu sławę, wzmocnioną dodatkowo przez liczne role w serialach m.in. Tygrysy Europy, Twierdza szyfrów, Na dobre i na złe, Na Wspólnej. Karierę aktorską z sukcesem rozwijał także we Francji, Czechach, Rosji, Ukrainie i na Białorusi, grając często główne role w docenionych przez krytyków obrazach. Jako reżyser zadebiutował filmem Zrodzeni do szabli, a kolejny, Pani Basia, wyprodukował także w swoim własnym studiu filmowym Ciengryfilm, gdzie aktualnie trwają prace nad następnymi filmami. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JW Treść komentarza: Cieszę się że odnalazł Pan swoje powołanie bo właśnie takich ludzi trzeba dla pacjentów. Jeśli zespół jest zgrany to podwójne szczęście. Wszystkiego dobrego dla was. Data dodania komentarza: 30.06.2026, 22:50 Źródło komentarza: Buduje niezwykłe więzi z pacjentami. Po śmierci przychodzą się z nim pożegnać i dziękują za opiekę Autor komentarza: Zgred Treść komentarza: Odkąd gościmy naszych miłych przybyszów ze wschodu mamy coraz więcej takich sytuacji. Data dodania komentarza: 30.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Porzucone auto przy akwenie Dębowa. Wójt ma apel do właściciela Autor komentarza: J Sowa Treść komentarza: Witaj w rodzinie😍piękna Data dodania komentarza: 30.06.2026, 22:32 Źródło komentarza: Ayla połączyła Polskę i Turcję. Şükran i Marek są razem mimo dzielących kilometrów i tradycji Autor komentarza: Ino wartko Treść komentarza: I tego Gerata wziąć na ścieżkę, dać mu worek i niech te flaszki i biksy ładuje. Data dodania komentarza: 30.06.2026, 22:10 Źródło komentarza: Porzucone auto przy akwenie Dębowa. Wójt ma apel do właściciela Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Robicie tylko wstyd. A pozywając Pana Brauna który jak widać jest prawdziwym patriotą tylko wystawiacie swe świadectwo kim jesteście ale nie Polakami. Wstyd ! Data dodania komentarza: 30.06.2026, 22:05 Źródło komentarza: Kto pozwolił na wiec przy szkole i obecność wojska? KO stawia pytania po wizycie Grzegorza Brauna Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Skończcie z tym pedałowaniem. Są ważniejsze rzeczy.... Data dodania komentarza: 30.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Ostatni dzień rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kędzierzyn-Koźle kręci do samego końca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna