czwartek, 9 maja 2024 19:06

Siatkarki z II LO wygrały finał powiatowej "Licealiady"

Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu zdobyła mistrzostwo powiatu w siatkówce dziewcząt.

Źródło: II Liceum Ogólnokształcące

Cztery drużyny przystąpiły do rozgrywek o mistrzostwo powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w siatkówce dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych. Turniej rozegrany został w hali II Liceum Ogólnokształcącego. Podopieczne Marka Słoty okazały się mało gościnne, gdyż wygrały wszystkie mecze.

Najpierw w fazie grupowej II LO pokonało w trzech setach Zespół Szkół nr 3, a I Liceum Ogólnokształcące ograło w dwóch partiach Zespół Szkół nr 1. W pojedynkach półfinałowych kędzierzyński ogólniak okazał się lepszy od „Budowlanki”, którą pokonał 2:0 (25:7, 25:10), a kozielskie liceum rozprawiło się z rywalkami ze Sławięcic 2:0 (25:18, 25:12).

W pojedynku o pierwsze miejsce miejscowa drużyna zwyciężyła siatkarki z I LO 2:0 (25:16, 25:23). Trzecia lokata dla reprezentacji ZS nr 3, która pokonała ZS nr 1 2:0 (25:11, 25:16).

- Nasze siatkarki pokazały charakter, determinację i mądre podejście do tematu, kiedy w drugim finałowym secie przegrywały 2:10, a potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść - relacjonuje opiekun drużyny z II LO.

Zwycięstwo zadedykowano libero Martynie Antonik, która w pojedynku o pierwsze miejsce ofiarną grę przypłaciła urazem i wizytą w szpitalu.

Mistrzynie powiatu grały w składzie: Julia Bednarek, Natalia Błachut, Marcjanna Fleszer, Maja Florczyk, Emilia Kamińska, Agata Maciołek, Zuzanna Mikosińska, Iga Wawryńczuk, Maja Woźniak, Amelia Wysoczańska i Martyna Antonik.

Dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów wojewódzkiej „Licealiady”. „Kopernik” będzie organizatorem jednego z takich turniejów, a I LO zagra w Nysie. Pojedynki, decydujące o awansie do najlepszej czwórki szkół średnich na Opolszczyźnie, zaplanowano na 5 marca.