Reklama
czwartek, 30 kwietnia 2026 11:50
Reklama
Reklama nad jeziorkiem kobylice
Reklama
Reklama

Wybory samorządowe. Opolskie z najniższą frekwencją w kraju

Podczas konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej, która odbyła się 7 kwietnia o godzinie 13.30, podano pierwsze dane związane z frekwencją podczas dzisiejszych wyborów samorządowych.
Wybory samorządowe. Opolskie z najniższą frekwencją w kraju

Źródło: Urząd Miasta

Zebrano dane z wszystkich 29707 obwodowych komisji wyborczych.

Według stanu na godzinę 12.00, liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców w wyborach, z których otrzymano dane wyniosła 28 895 220. Karty do głosowania wydano 4 773 413 uprawnionym osobom, co stanowi 16,52% w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach.

W porównaniu do roku 2018 frekwencja jest wyższa o blisko 1%. Najniższą frekwencję odnotowano w województwie opolskim - 14,23%.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim frekwencja do godziny 12 wyniosła - 13,42%

Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania 9 223

Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania - 68 736

m. Kędzierzyn-Koźle

Frekwencja do godziny 12 - 13,92%

Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania - 5 996

Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania - 43 070

gm. Reńska Wieś

Frekwencja do godziny 12 - 10,10%

Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania - 657

Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania - 6 506

gm. Pawłowiczki

Frekwencja do godziny 12 - 12,28%

Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania - 703

Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania - 5 727

gm. Bierawa

Frekwencja do godziny 12 - 12,37%

Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania - 743

Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania 6 008

gm. Polska Cerekiew

Frekwencja do godziny 12 - 15,29%

Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania - 478

Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania - 3 127

gm. Cisek

Frekwencja do godziny 12 - 15,03%

Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania - 646

Liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania 4 298


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GrzTreść komentarza: Parkingu brak ❗Data dodania komentarza: 30.04.2026, 09:16Źródło komentarza: Nowa Inwestycja Kliniki Nova w Kędzierzynie-Koźlu!Autor komentarza: KojTreść komentarza: Ul. Marynarska w Porcie. Był tam zakład krawiecki. Jego właścicielem był p. Rygiel. Była też stołówka pracownicza Żeglugi na Odrze i Zakładowa Straż Pożarna.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 05:25Źródło komentarza: Kolejna fotograficzna zagadka z dawnych lat. Co to za ulica?Autor komentarza: ...Treść komentarza: No tak, najłatwiej ponarzekać i zwyzywać, bo same niemieckie auta, a jakie mają być, większość z niemiec kupowana za prl jeszcze, przypominam, takie zloty mają łączyć, a nie dzielićData dodania komentarza: 29.04.2026, 23:26Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIAAutor komentarza: jacaTreść komentarza: Z duszy artykul!? Skoro już zweryfikowaliście info u źródła i nie ma takich planów, to po co rozsiewać plotki!? 🤦‍♂️Data dodania komentarza: 29.04.2026, 22:14Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: JacekTreść komentarza: To fajnie chętnie popatrzę na panów w obcisłych strojach. Lubie takichData dodania komentarza: 29.04.2026, 20:40Źródło komentarza: W majówkę startują miejskie rowery. Niższe ceny i nowe lokalizacje OK Bike!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Aktu przekazania dokonała prezydent miasta Sabina Nowosielska. Czy to jest własność pani Nowosielskiej żeby szastała tak jednak społecznym a nie pani Nowosielskiej mieniem ? Już chyba dosyć szkód narobiła temu miasteczku ta pani. A rada osiedla Stare Miasto może tak za robotę się weźmie a nie spotkania towarzyskie na koszt mieszkańców tylko organizować !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 20:38Źródło komentarza: Rada Osiedla Stare Miasto przejęła lokal po „Studni”
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1030 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama