czwartek, 9 maja 2024 02:38

"Dziewiętnastka" największym wygranym Pucharu Tymbarku

Turniej powiatowy o Puchar Tymbarku w kategoriach U8, U10 i U12 chłopców i dziewcząt zgromadził kilkadziesiąt zespołów ze szkół podstawowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
Swoich zawodników zagrzewał do boju trener Jan Węgrzyn - na kolażu zdjęć kategoria U12 chłopców

Autor: W

W trakcie turnieju - zorganizowanego na boisku piłkarskim w Cisku - zespoły rywalizowały o prestiżowe miejsca. Awans do finału wojewódzkiego Pucharu Tymbarka - który odbędzie sie w maju w Brzegu - uzyskali zdobywcy pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej.

W kategorii U12 chłopców zwyciężyła PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Kolejne miejsca zajęły: PSP 11 II, SP Cisek i PSP 9. Również w kat. U10 chłopców triumfowała "Dziewiętnastka". Kolejne miejsca zajęły w niej drużyny: PSP 12, PSP 9 i PSP 20 II. W kat. U8 chłopców wygrana i awans do finału wojewódzkiego PSP nr 9. Druga lokata dla PSP nr 18.

Kategoria U12 dziewcząt. Tutaj zwycięstwo młodych piłkarek z PSP nr 5. Za nimi uplasowały się PSP Wronin i PSP nr 9. Tryumf PSP nr 9 przed PSP nr 20 w kat. U10 dziewcząt. I jeszcze jedna wygrana PSP nr 19 - w kategorii U8 dziewcząt. Ich wyższość musiały uznać zespoły z PSP nr 9 i PSP nr 18.