czwartek, 23 lipca 2026 13:31
Reklama
Reklama
Reklama

Sabina Nowosielska podziękowała wyborcom

Głosowanie na prezydenta Kędzierzyna-Koźla nie zostało rozstrzygnięte w pierwszej turze. Sabina Nowosielska uzyskała 49,10 proc. głosów, a Marek Piasecki 27,88 proc. głosów. To oznacza, że mieszkańcy zdecydują w drugiej turze, która odbędzie się 21 kwietnia.
Sabina Nowosielska podziękowała wyborcom

Noc z 7 na 8 kwietnia zapewne była bezsenna dla większości osób startujących w wyborach samorządowych. Głosowanie w lokalach wyborczych zakończyło się w niedzielę o godz. 21 i wtedy rozpoczęło się wielkie liczenie. Wyniki z poszczególnych komisji spływały przez całą noc i w poniedziałek rano znaliśmy już oficjalne wyniki podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

W Kędzierzynie-Koźlu szczególne emocje towarzyszyły wyborom na prezydenta miasta. Ubiegająca się o trzecią kadencję Sabina Nowosielska była o krok, a dokładnie o 165 głosów od rozstrzygnięcia wyniku w pierwszej turze. Zagłosowało na nią 8975 mieszkańców. Ostatecznie wygrała z wynikiem 49,10 proc., a to oznacza, że będzie jednak druga tura. Drugi wynik – 5097 głosów i 27,88 proc. – uzyskał Marek Piasecki, startujący z własnego komitetu, co oznacza, że to on zawalczy o fotel prezydenta Kędzierzyna-Koźla z Sabiną Nowosielską. Trzecie miejsce z wynikiem 3418 głosów (18,70 proc.) uzyskała Katarzyna Kukolka-Bogocz z Prawa i Sprawiedliwości, a czwarta była Anna Tobias. Na kandydatkę Lewicy zagłosowało 790 osób (4,32 proc.). Pisaliśmy o tym tutaj:

„Szanowni Państwo! Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Dziękuję wszystkim Państwu i każdemu Mieszkańcowi z osobna za udział w nich i oddane ważne głosy. Nasza obecność w lokalach wyborczych potwierdza społeczną dojrzałość, obywatelską świadomość i współodpowiedzialność za rozwój Kędzierzyna-Koźla. To silny kapitał naszego Miasta. Mam nadzieję, że 21 kwietnia, podczas drugiej tury, ponownie wykorzystamy nasze prawo i dokonamy odpowiedzialnego wyboru. Dziękuję Państwu serdecznie za oddane na mnie głosy. Każdy z nich jest dla mnie znakiem pozytywnej oceny mojej dotychczasowej pracy na stanowisku Prezydenta Miasta, kredytem zaufania i motywacją do dalszych efektywnych działań. Mam nadzieję na to, że za dwa tygodnie zechcecie Państwo ponownie oddać na mnie głos i pozwolicie kontynuować działanie na rzecz rozwoju Kędzierzyna-Koźla” - przekazała Sabina Nowosielska w mediach społecznościowych.

W wyborach do Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej – Koalicja Obywatelska rozbił bank. Zagłosowało na niego 9881 mieszkańców i zdobył 15 mandatów. Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość – 4005 głosów i 4 mandaty, trzecie komitet Niezależni z Markiem Piaseckim – 3564 głosów i cztery mandaty, a czwarta była Lewica – 543 głosy, bez mandatu.

O składzie osobowym rady miasta pisaliśmy tutaj:

- Jestem bardzo zadowolona z tego, że kandydaci z naszego komitetu zdobyli aż 15 mandatów do rady miasta. To jest rewelacyjny wynik. Do tego będziemy mieli 10 przedstawicieli w radzie powiatu. Mieszkańcy pozytywnie ocenili naszą dotychczasową działalność, za co bardzo dziękuję - powiedziała Sabina Nowosielska.

Wybory do rady powiatu również wygrał komitet Sabiny Nowosielskiej – Koalicja Obywatelska, na który zagłosowało 11 638 mieszkańców i zdobył 10 mandatów. Drugie miejsce zajął Komitet Wyborczy Wyborców Śląscy Samorządowcy – 6500 głosów i sześciu radnych, trzecie Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 5450 głosów i trzech radnych, czwarte komitet Niezależni z Markiem Piaseckim – 2572 i dwóch radnych, a piąte KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 1520 głosów, bez mandatu. Więcej przeczytacie tutaj:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Pola 09.04.2024 09:49
Na pewno na panią nie zagłosuję bo dość już niszczenia tego miasta i czas na zmianę!!!

perlator 09.04.2024 08:58
kobieto!!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: tw Treść komentarza: Ktoś chyba niepotrzebnie przepalił kupę kasy a może to prezydęcina Data dodania komentarza: 23.07.2026, 11:53 Źródło komentarza: Przestrzeń dla społeczników w Kędzierzynie-Koźlu za symboliczną złotówkę Autor komentarza: At Treść komentarza: Brawa! Super pani Agnieszko! Gratulacje Data dodania komentarza: 23.07.2026, 11:18 Źródło komentarza: 19-letni Piernat z Zakrzowa podbił Ströhen. Kolejny sukces Agnieszki Dąbrowskiej i jej konia Autor komentarza: Alfons Kołtun I - nie mający nic wspólnego z prezydentem Treść komentarza: To co ustaweczka na moście ? Data dodania komentarza: 23.07.2026, 08:33 Źródło komentarza: Chemik zaprasza na „Kuźniczkę”. Ruszyła sprzedaż karnetów Autor komentarza: Niewolnik Treść komentarza: ma zasuwać na budowie do 65 lat by niewiasta w wieku 60 lat i sumarycznie 25 latach pracy mogła oddać się zasłużonej emeryturze, bo uległa wypaleniu... OBUDŹCIE SIĘ niewolnicy ! Data dodania komentarza: 23.07.2026, 08:32 Źródło komentarza: Do 4 tys. zł na kobiece inicjatywy. Spotkanie informacyjne dla pań z naszego powiatu Autor komentarza: Instytut Myśli Ciemnogrodzkiej Treść komentarza: Kobito, mocno przedawkowałaś. Każdy wpis to umacnianie podziałów społecznych. Polaków nikt już nie pogodzi taka jest konkluzja porannego posiedzenia naszego Instytutu. Całość raportu jest dostępna przez porcelanowy telefon. "Koźlanina który zdaje się często ma racje" - już to zdanie udowadnia, że Koźlanin niesłychanie rzadko ma rację o ile ma rację... Niniejszym ogłaszam, że Ela nie obroniła Koźlanina... Data dodania komentarza: 23.07.2026, 08:26 Źródło komentarza: Ktoś zniszczył figurkę koziołka w Kłodnicy. „Drwal” stracił uszy Autor komentarza: tw Treść komentarza: Niezwykła historia Data dodania komentarza: 23.07.2026, 07:42 Źródło komentarza: Na prośbę mieszkańców czerwony pojemnik został przeniesiony w nowe miejsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama