czwartek, 30 lipca 2026 01:54
Reklama
Reklama
Reklama

Pojazdy załadowane drewnem były za ciężkie. Inspektorzy z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali niebezpieczny transport

Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu zatrzymali w miejscowości Piotrówka, przy drodze wojewódzkiej nr 426, zespół pojazdów przewożący drewno.
  • Źródło: WITD Opole
Pojazdy załadowane drewnem były za ciężkie. Inspektorzy z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali niebezpieczny transport

Przejazd kontrolowanego zespołu pojazdów przez inspekcyjne wagi pokazał, że jego rzeczywista masa wraz z ładunkiem wynosi 64.45 t, przy dopuszczalnej masie całkowitej równej 40 t. Przejazd takiego pojazdu nienormatywnego wymagał już pilotażu, którego przewoźnik nie posiadał. Tak duże przekroczenie niosło za sobą dodatkowe skutki w postaci przekroczenia nacisku na podwójną oś napędową pojazdu wynoszącą 24,9 t przy dopuszczalnym nacisku równym 19 t. Dodatkowo pomiar długości wykazał, iż zespół pojazdów jest za długi o 0,95 m.

Podczas kontroli inspektorzy przypuszczając, że dane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu nie odpowiadają stanowi faktycznemu w zakresie masy własnej nakazali zupełny rozładunek przewożonego drewna. Przypuszczenia inspektorów potwierdziło ważenie pustego zespołu pojazdów wykazując, że masa własna pojazdu jest zaniżona o 11 ton. Na skutek kontroli zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu. Wobec przedsiębiorcy wszczęte zostało postępowanie administracyjne, natomiast kierowcę ukarano mandatem karnym. Tak przeciążone pojazdy powodują poważną degradację dróg a kontrole ważenia pojazdów mają przyczynić się do ochrony sieci drogowej przed przyspieszonym procesem niszczenia, spowodowanym przez przeciążone pojazdy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Eugeniusz Treść komentarza: Chcieli zatuszować sprawę i próbowali załagodzić rodzinę. Na szczęście ojciec myśli rozsądnie. Dziecko ma dostać odszkodowanie! Rehabilitacja będzie długa i do tego uraz psychiczny. A sąsiedzi niech nie straszą!!! Policja szybko reaguje. Zresztą właściciel psów powinien już być za kratami! Chłopczyk ledwie uszedł z życiem. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:32 Źródło komentarza: Ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację Miłosza pogryzionego przez dwa owczarki niemieckie Autor komentarza: Pincz Treść komentarza: W Genewie? Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:26 Źródło komentarza: Ty również możesz opiniować dokumenty oraz uczestniczyć w rozmowach dotyczących przyszłości miasta Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Jak zwykle fałszywa troska fałszywego eksperta. To tylko zwykły dzień prawdziwego trola. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:23 Źródło komentarza: Policja obchodzi swoje święto. ZDJĘCIA Autor komentarza: Jonas Treść komentarza: a ilu was tam jest, że piszesz o sobie w liczbie mnogiej? Data dodania komentarza: 29.07.2026, 21:29 Źródło komentarza: Policja obchodzi swoje święto. ZDJĘCIA Autor komentarza: CY Treść komentarza: Tak, i twoje zdjęcie też jest tam w tablo. Ale chodziłeś tam 10 lat. Pamiętam cię bo do ostatniej klasy zawsze miałeś gile do kołnierza. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 21:03 Źródło komentarza: Paliwo coraz droższe w Kędzierzynie-Koźlu. Diesel już kosztuje 7,99 zł. Pęknie granica 8 zł? Autor komentarza: Alina Treść komentarza: Dzisiaj podano, że wśród ekshumowanych obecnie na Ukrainie ofiarach rzezi wołyńskiej ponad połowa to dzieci. Czy nasi goście to wiedzą? Może potrzebne jest jakieś spotkanie z Kresowiakami. Bez prawdy nie będzie przyjaźni i solidarności. W dzisiejszym mieście Kałusz jedna z głównych ulic nosi imię Bandery. Jest oczywiście również jego pomnik. Niemcy po wojnie odrzucili ideologię nazistowską i na tej bazie doprowadzili do wybaczenia i porozumienia stron. Trzeba tych młodych ludzi zapraszać ale trzeba mówić prawdę. Nawet jeśli jest taka trudna. Pozdrawiam tę młodzież w tak dla nich trudnym czasie wojny z napastniczą Rosją. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 20:53 Źródło komentarza: Dzieci z Ukrainy spędzają wakacje w Kędzierzynie-Koźlu. Przyjechały z partnerskiego Kałusza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama