Reklama
poniedziałek, 15 grudnia 2025 10:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Cisek dziękuje wszystkim, którzy pomogli w walce z wielką wodą

Podziękowania kierowane są do strażaków, darczyńców i wolontariuszy, którzy włożyli ogrom pracy w zabezpieczenie gminy Cisek przed powodzią. Bez ich zaangażowania sukces ten nie byłby możliwy.
  • Źródło: Urząd Gminy w Cisku
Gmina Cisek dziękuje wszystkim, którzy pomogli w walce z wielką wodą

Autor: Urząd Gminy w Cisku

Poziom wody w Odrze stopniowo opada. Na godzinę 9:00 wodowskaz Racibórz-Miedonia pokazywał poziom 687 cm i był w tendencji spadkowej. Stan ten utrzyma się pod warunkiem, że nie zostanie zwiększony zrzut wody ze zbiornika Racibórz. Spada również poziom wody w potokach Cisek i Dzielniczka.

18 września wójt gminy Cisek wraz z Komendantem Gminnym OSP oraz Kierującym Działaniami Ratowniczymi na terenie gminy Cisek z ramienia Państwowej Straży Pożarnej dokonali bardzo szczegółowego przeglądu obwałowań. Nie stwierdzono uszkodzeń zagrażających w obliczu trwającej powodzi. Wnioski na przyszłość zostaną jednak przedstawione niezwłocznie po zakończeniu akcji powodziowej Wodom Polskim, jako zarządcy wałów.

W związku z optymistycznymi prognozami z terenu gminy Cisek będą sukcesywnie wycofywane jednostki PSP pochodzące spoza terenu naszego powiatu. Byli to między innymi Strażacy z KP PSP w Kwidzynie, KP PSP w Golubiu-Dobrzyniu, KP PSP w Lipnie, KP PSP w Grudziądzu.

Zarówno oni, strażacy z KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu, jak i niezawodni Strażacy Ochotnicy z OSP Cisek, OSP Dzielnica, OSP Roszowicki Las, OSP Przewóz, OSP Miejsce Odrzańskie, OSP Łany, OSP Nieznaszyn oraz OSP Podlesie pracowali niestrudzenie od kilku dni i odnieśli sukces – gmina została uratowana przed niszczycielską siłą powodzi. Dziś pozostaje złożyć ogromne podziękowania za całą ich pracę.

Pragniemy również złożyć podziękowania wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowywanie posiłków dla walczących z żywiołem Strażaków. Wasza ofiarność przeszła nasze (i samych Strażaków) oczekiwania! Na podsumowanie tych działań przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz mówimy Wam wszystkim – DZIĘKUJEMY. 

Z dniem 19 września zostaje zawieszony dyżur całodobowy w Urzędzie Gminy w Cisku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DdTreść komentarza: Proponuję zobaczyć oświetlenie domu w Dębskiej Kuźni,obok Opola. Szwagier się postarał 😄Data dodania komentarza: 15.12.2025, 08:29Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: PasagerTreść komentarza: Jak tam miny? Wspaniale nas PKP powitało wraz z nowym rozkładem jazdy co nie? +20min na dzień dobry 05:45 PR POLREGIO S.A.46411 (R) Uśmiechnijcie się.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 06:48Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociąguAutor komentarza: EwaTreść komentarza: Pięknie radośnie bajkowo dziękujemy nagranie wprawia w dobry nastrój Magia ŚwiątData dodania komentarza: 14.12.2025, 14:06Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Pieknie oświetlone cos wspanialego przystrojone świątecznie gratulujęData dodania komentarza: 14.12.2025, 12:21Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: Kuzyn spod TarnowaTreść komentarza: Wojtek Czapla to dyrektor liceum. Gratulacje Wojtek!!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:46Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknegoAutor komentarza: fotografTreść komentarza: zdjęcia słabeData dodania komentarza: 13.12.2025, 22:40Źródło komentarza: Mikołajkowe spotkanie z mistrzami tenisa stołowego. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama