piątek, 5 grudnia 2025 13:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

GKS Katowice rywalem Grupy Azoty ZAKSA

Drużyna GKS-u Katowice będzie kolejnym rywalem Grupy Azoty ZAKSA w ósmej kolejce siatkarskiej PlusLigi. Mecz lidera z dziewiątą drużyną w tabeli odbędzie się w hali „Azoty” 30 listopada o godz. 17.30.
GKS Katowice rywalem Grupy Azoty ZAKSA

Podopieczni Nikoli Grbicia w ośmiu meczach odnieśli siedem zwycięstw i z dorobkiem 21. punktów na koncie zajmują pierwsze miejsce. W poprzedniej kolejce ZAKSA stoczyła zacięty, pięciosetowy, ale zwycięski bój z Asseco Resovia w Rzeszowie. W tym samym czasie Verva Warszawa doznała pierwszej porażki w Bełchatowie i tym samym mistrzowie Polski wskoczyli na fotel lidera.

Nasz sobotni rywal zajmuje dziewiątą pozycję. GKS wygrał trzy z ośmiu spotkań, ale aż cztery razy schodził z parkietu pokonany po tie-breaku. A to oznacza tylko jedno, że to zespół bardzo waleczny i nieprzewidywalny. Ze składu, który w poprzednim sezonie zajął ósme miejsce, zostało tylko dwóch siatkarzy: Maciej Fijałek i Emanuel Kohut. Jednym z liderów GKS-u jest teraz Rafał Szymura, który świetnie spisywał się w Kędzierzynie-Koźlu w sezonie 2018/2019. Nowe twarze to także m.in.: Jakub Jarosz z Asseco, Jan Nowakowski z Projektu, Miłosz Zniszczoł z Indykpolu, Kamil Kwasowski z Czarnych czy Dustin Watten z Berlin RV. Trenerem w Katowicach jest Dariusz Daszkiewicz, który zastąpił Piotra Gruszkę.

W ostatniej kolejce katowiczanie pokonali MKS Będzin 3:1 i teraz będą chcieli z jak najlepszej strony zaprezentować się w Kędzierzynie-Koźlu.

Mecz w hali przy ul. Mostowej rozpocznie się o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama