Reklama
środa, 21 stycznia 2026 03:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lekkoatleci MMKS-u z rekordami życiowymi na mityngu we Wrocławiu

Bardzo udany początek roku dla reprezentantów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, którzy w halowym mityngu lekkoatletycznym we Wrocławiu uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów.
Lekkoatleci MMKS-u z rekordami życiowymi na mityngu we Wrocławiu

Pierwsze zawody 2025 roku, w których wystartowali młodzi lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla, odbyły się we Wrocławiu 12 stycznia. W hali kompleksu sportowego KGHM Ślęza Arena zorganizowano I Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny, w którym wystartowało około 900 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Podopieczni trenera Andrzeja Saczko wypadli bardzo dobrze, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem na stadionach.

Najbardziej wartościowy wynik uzyskała Marta Tomanek (rocznik 2009), która rywalizowała w skoku w dal. Zawodniczka MMKS-u wygrała swoją grupę i z wynikiem 5,45 metra zajęła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Wygrała Natalia Benedykcińska (MUKS Kadet Rawicz) z odległością 5,64 m. Warto dodać, że Marta w jednym skoku minimalnie przekroczonym, uzyskała nieoficjalnie wynik 5,73 m. Nasza reprezentantka rywalizowała też w biegu na 60 m i wygrała swoją serię z czasem 7,96 s, ustanawiając przy okazji swój nowy rekord życiowy. Był to 19. wynik mityngu, a zwyciężyła Jagoda Żukowska (SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała) z czasem 7,43 s. Marta Tomanek w rankingach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zajmuje 4. miejsce w skoku w dal oraz 9. w biegu na 60 m w kategorii wiekowej U 18.

Jakub Jastrząbek (rocznik 2012) znakomicie zaprezentował się podczas biegu na 60 m przez płotki. Czas 10,03 s, który uzyskał, jest najlepszy w klasyfikacji PZLA w kategorii U-14. W konkurencji tej wystąpił też Tymoteusz Brzoska (rocznik 2011), który uzyskał wynik 10,39 s.

Świetnie wypadła też Gabriela Wachulec (rocznik 2011), która w konkursie pchnięcia kulą o wadze 3 kg, uzyskała rezultat 9,39 m. Dało jej to drugie miejsce w kategorii U-16 i dziewiąte w mityngu, w którym triumfowała Laura Głód (LKS Górnik Wałbrzych) z wynikiem 11,84 m. Aktualnie Gabrysia plasuje się na 11. miejsce w rankingu PZLA.

Kacper Jastrząbek (rocznik 2010) poprawił swój rekord życiowy w konkursie skoku wzwyż, uzyskując wysokość 165 cm. To dało mu pierwsze miejsce w kategorii U-16 i jedenasty wynik wrocławskiego mityngu, a wygrał Hubert Jasek (ZLKL Zielona Góra) z wynikiem 200 cm. Kacper plasuje się na 10. pozycji w rankingu PZLA wśród zawodników do 16. roku życia. MMKS w skoku wzwyż reprezentował też Jędrzej Żarski (rocznik 2008), który uzyskał 160 cm, co jest jego najlepszym wynikiem osiągniętym w hali.

Aleksander Sitek (rocznik 2011) pchnął kulę o wadze 5 kg na odległość 9,28 m i zajął trzecie miejsce w kategorii U-16. W pchnięciu kulą juniorów młodszych (U-18) wystartował z kolei Oliwier Świstek (rocznik 2009), który rezultatem 10,06 m poprawił swój wynik w hali i zajął 10. lokatę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Kiedyś to było fajne życie. Bilety kupowało się w kiosku lub w punkcie kontroli czasu i się jechało łamańcem. A teraz arak na MZK na fejsie, tiktoku czy tiktakach? A młodzi jak zabawki zdalnie sterowane.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:29Źródło komentarza: Cyberatak na profil Facebook MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Konto prawdopodobnie zostało przejęteAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Chodzi katolka do kościoła klęka coś jęczy i stęka pod nosem a później gorzkie żale wylewa na psy... Co za hipokrytka i faryzeuszka.....Data dodania komentarza: 20.01.2026, 18:48Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Ty też ciągle warczysz i powinieneś mieć kaganiec na mordzie bo zagrożenie szerzysz pajacu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:31Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Proszę ciągle ci sami komentatorzy którym wszystko przeszkadza. To właśnie tacy są potencjalnymi trucicielami psów czy kotów. Nie nawidzą zwierząt ani ludzi. I tym policja się powinna zająć.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:21Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jak zwykle władzunia chwali się co "chcemy" i na tym się kończy ich rola. Kasa rozwalana jest na bzdury a efektu co jest najważniejsze brak !. Czyli mieszania czynszowe czy przyciągnięcie inwestorów a zatem nowe atrakcyjne miejsca pracy.... To jest najważniejsze a nie ciągłe podwyższanie pensji nauczycielom czy budowanie ścieżek rowerowych albo inwestycji w sport. Z tego dochodu do budżetu miasteczka nie będzie...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Na co miasto Kędzierzyn-Koźle wyda 488 milionów złotych?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: I co się dziwić ? Ilość mieszkańców tego upadającego miasteczka będzie się zmniejszać. Starzy umierają a młodzi wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy lub kontynuacji nauki. Nowosielska od lat siedzi i nic dobrego nie robi i nie zrobiła by to miasteczko kwitło. Brak nowych lokali mieszkalnych - czynszowych, brak nowych atrakcyjnych miejsc pracy a to podstawa egzystencji każdego miasta. Port Kozielski każdy widzi jaki jest i taki jest stosunek władz jaki ten port. Czas by pożegnać ta panią i rozliczyć za okres demontażu Kędzierzyna-Koźla.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:06Źródło komentarza: Nadal oscylujemy wokół 50 tysięcy mieszkańców, ale jest nas coraz mniej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -7°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna