sobota, 4 kwietnia 2026 10:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kanapka, czyli dobrze złożona potrawa

Nie ma chyba bardziej uniwersalnej potrawy niż kanapka. Jeżeli kojarzy Ci się ona z nudnymi dodatkami i suchym kawałkiem chleba to po przeczytaniu tego tekstu na pewno zmienisz zdanie. W niektórych krajach kanapka jest nawet potrawą narodową. Nasze polskie kanapki, choć smaczne, nie wyróżniają niczym szczególnym, dlatego też warto zainteresować się sandwiczami z innych państw. Oto, krótka lista najsłynniejszych kanapek świata:
  • 04.04.2019 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kanapka, czyli dobrze złożona potrawa
  • Pastrami – kanapka z tym mięsem uważana jest za jedną z najsmaczniejszych na świecie. Sandwicz ten powstał w Nowym Jorku, a pierwszy raz zaserwowano go w 1887 roku. Szybko zyskała popularność w całych Stanach Zjednoczonych. Nowojorskie pastrami ma 10cm wysokości, na które składają się dwie kromki chleba żytniego i prawie pół kilograma soczystej wołowiny.
  • Bahn mi – ta wietnamska kanapka to propozycja dla miłośników mocnych wrażeń. Jest na tyle syta, że może zastąpić cały obiad. Przygotowuje się ją z pszenno-ryżowej bagietki, którą smaruje się majonezem i pasztetem. Późnie trafia do niej mięso jak kurczak, wołowina czy też wieprzowina oraz dużo warzyw – ogórek, papryczki chilli, kiszona marchew, rzodkiew japońska, przyprawy jak kolendra. Cechuje ją wyjątkowo ostry smak.
  • Kati Roll – to indyjska kanapka, która na pierwszy rzut oka przypomina kebab albo tortille. W płaski okrągły chlebek z pełnoziarnistej pszennej mąki zawija się pocięte kawałki aromatycznego mięsa. Do tego warzywa, sosy i sok z limonki.
  • Chacarero – tą kanapkę możecie zamówić prawie w każdym barze w Chile. Do puszystej bułki wkłada się kawałki mięsa z indyka lub wołowego steku, dużo fasolki szparagowej i majonez.
  • Smorrebrod – ta duńska kanapka z razowego chleba z dodatkami jest potrawą narodową. W kanapce można znaleźć wiele różnych dodatków w zależności od serwowanej wersji, ale przeważnie są to: mięsa, ryby, owoce morza, pasty, sosy, dressingi oraz słynne duńskie sery.

Jak widać kanapka nie musi być nudna. W polskich miastach jak np. Toruń czy też Lublin, kanapki z dostawą najczęściej zamawia się z sieci Subway poprzez stronę PizzaPortal.pl.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: altTreść komentarza: Narzędzi wykonywania śmierci zostało przez religie przyjęte jako symbol tych religii. Co byłoby symbolem, gdyby Chrystus został ścięty albo powieszony? Miecz, topór, szubienica? W jednej z pieśni religijnych są słowa o słodkich gwoździach, które przybiły Chrystusa. Czy ktoś myśli układając takie bzdury? Jeszcze cudowna włócznia, którą sprawdzano, czy żyje. Narzędzie kaźni jest cudowne.Data dodania komentarza: 3.04.2026, 21:59Źródło komentarza: Śladami cennej relikwii. Co się stało z włócznią, którą przebito bok Jezusa?Autor komentarza: fifaTreść komentarza: Szwedzkie też.Data dodania komentarza: 3.04.2026, 21:55Źródło komentarza: Tak wyglądała niegdyś ulica Spacerowa. Niezwykłe zdjęcie sprzed ponad ośmiu dekadAutor komentarza: WoznyInternetuTreść komentarza: Zetnijmy drzewa, bo ludzie nie potrafia jezdzic xDData dodania komentarza: 3.04.2026, 21:47Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na DW 417. Nie żyje 25-letni kierowca BMWAutor komentarza: sosTreść komentarza: A Ty w pierwszej kolejności.Data dodania komentarza: 3.04.2026, 21:47Źródło komentarza: Tak wyglądała niegdyś ulica Spacerowa. Niezwykłe zdjęcie sprzed ponad ośmiu dekadAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Wszystko co niemieckie powinno być zapomniane.Data dodania komentarza: 3.04.2026, 20:56Źródło komentarza: Tak wyglądała niegdyś ulica Spacerowa. Niezwykłe zdjęcie sprzed ponad ośmiu dekadAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Uderz w stół a Koźlanin się odezwie.Data dodania komentarza: 3.04.2026, 20:54Źródło komentarza: Mężczyzna znalazł drona w lesie. Na miejscu strażacy z Kędzierzyna-Koźla
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna