Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 20:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z Kędzierzyna-Koźla do katowickiego "Spodka"

W dniach 9-11 maja rozegrany zostanie Makroregionalny Turniej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych - wydarzenie, które łączy sport na najwyższym poziomie z ideą integracji i równości.
  • Źródło: Urząd miasta
Z Kędzierzyna-Koźla do katowickiego "Spodka"

Źródło: Urząd miasta

W ten weekend hala „Azoty” zamieni się w arenę sportowych emocji, jakich jeszcze nie było. Stawką są nie tylko medale i tytuł najlepszej ekipy w Polsce, ale też przepustka na Puchar Świata Drużyn Zunifikowanych, który odbędzie się w legendarnym katowickim "Spodku".

W turnieju zmierzą się zespoły z województw opolskiego (z dominującym udziałem zawodników z Kędzierzyna-Koźla), łódzkiego, śląskiego (beskidzkie) oraz warmińsko-mazurskiego. 

Ale czym właściwie jest siatkówka zunifikowana? To wyjątkowa odmiana dyscypliny, w której na boisku spotykają się dwie grupy zawodników: trzy osoby z niepełnosprawnością intelektualną i trzech pełnosprawnych sportowców, pełniących rolę partnerów-asystentów. Nie chodzi tylko o wynik, ale o współpracę, wzajemne wsparcie i wspólne przeżywanie sportowych emocji. Taki model gry przełamuje bariery, pokazując, że prawdziwa siła drużyny tkwi w różnorodności.

Harmonogram turnieju:

Piątek (09.05) – hala „Azoty”
17:30 – 19:00 - Beskidzkie vs Mazowieckie (drużyny olimpiadowe) - mecz pokazowy
19:30 – Ceremonia otwarcia

Sobota (10.05) – hala „Azoty”
09:15 – 10:45 – Opolskie vs Beskidzkie (drużyny zunifikowane)
10:45 – 12:15 – Łódzkie vs Warmińsko-Mazurskie (drużyny zunifikowane)
12:15 – 13:45 – Mazowieckie vs Beskidzkie (drużyny olimpiadowe) - mecz pokazowy
14:30 – 16:00 – Beskidzkie vs Łódzkie (drużyny zunifikowane)
16:00 – 17:30 – Opolskie vs Warmińsko-Mazurskie (drużyny zunifikowane)

Niedziela (11.05) – hala „Azoty”
09:15 – 10:45 – Beskidzkie vs Warmińsko-Mazurskie (drużyny zunifikowane)
10:45-12:15 – Opolskie vs Łódzkie (drużyny zunifikowane)
12:30 – Ceremonia zamknięcia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIAAutor komentarza: mądry i oczytanyTreść komentarza: Ale świetny artykuł, jestem przekonany, że wiele osób, tych z młodszego pokolenia, nie miało pojęcia o pani Krystynie, jej pogmatwanych losach oraz nieoczywistym pochodzeniu. Dziadek Rosjanin mieszkający w cesarstwie ( to jeszcze przed tymi wszelkimi nacjonalizmami które przeryły Europę ), ojciec w Kriegsmarine . Wkład dziadka w lokalne krowy ( mojej babci ruskie jedyną krowę zabrali ). Świetnie się czyta, materiał mocno postarany, szacun.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:36Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIAAutor komentarza: Prawo mafiTreść komentarza: Amber Gold i inne banki juz ludzi za pozwoleniem władzy okradały teraz Eleny nam podsuwają i kolejną pandemia NIPAH jak dlugo beda zwykłych ludzi niszczyć a sami sie bogacićData dodania komentarza: 29.01.2026, 07:30Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: BalbinaTreść komentarza: Urszula wspiera Urszulę, aby było wrażenie, że jest was więcej. Ale to tylko Urszula. Urszula z kuchni?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:14Źródło komentarza: Radni Kukolka-Bogocz i Piasecki o pustych lokalach przy Reymonta. ZDJĘCIAAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Chleb jogurtowy to mistrzostwo świata. :)Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:10Źródło komentarza: Nowy hit na osiedlu. Chlebomat czynny całą dobę. ZDJĘCIAAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Chleb jogurtowy to mistrzostwo świata.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:08Źródło komentarza: Chlebomat w Kędzierzynie-Koźlu. Świeże pieczywo i ciasta o każdej porze
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna