Reklama
niedziela, 14 grudnia 2025 12:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młoda kobieta po alkoholu jechała uszkodzonym autem z pasażerem bez pasów

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 29-letnią kobietę, która prowadziła auto po spożyciu alkoholu. Pasażer jechał bez zapiętych pasów, a samochód miał rozbitą szybę czołową.
  • Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle
Młoda kobieta po alkoholu jechała uszkodzonym autem z pasażerem bez pasów

Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 czerwca, przed godziną 3.00. Patrol prewencji zatrzymał do kontroli samochód marki Renault. Auto zwróciło uwagę policjantów, bo miało pękniętą szybę czołową. Za kierownicą siedziała 29-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niej alkohol, dlatego sprawdzili jej trzeźwość. Wynik badania wyniósł 0,25 promila alkoholu w organizmie. To oznacza, że kobieta prowadziła samochód w stanie po użyciu alkoholu – co jest wykroczeniem.

Na tym się nie skończyło. Okazało się, że pojazd był w złym stanie technicznym, a pasażer podróżujący z kobietą nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, nałożyli mandat karny za przewożenie pasażera bez pasów, a także za zły stan techniczny pojazdu. Sprawa prowadzenia auta po użyciu alkoholu trafi do sądu. Tam zapadnie decyzja o ewentualnym zakazie prowadzenia pojazdów i grzywnie.

Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu przypomina, że nawet niewielka ilość alkoholu to ryzyko. Wypite jedno piwo może sprawić, że nie powinieneś siadać za kierownicą. 0,2–0,5 promila to nie stan “na granicy” – to już wykroczenie. A do tego dochodzą punkty karne, utrata prawa jazdy i realne zagrożenie w ruchu drogowym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kuzyn spod TarnowaTreść komentarza: Wojtek Czapla to dyrektor liceum. Gratulacje Wojtek!!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:46Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknegoAutor komentarza: fotografTreść komentarza: zdjęcia słabeData dodania komentarza: 13.12.2025, 22:40Źródło komentarza: Mikołajkowe spotkanie z mistrzami tenisa stołowego. ZDJĘCIAAutor komentarza: suwerenTreść komentarza: suweren nie podszywaj się bo nie jesteś suwerenem.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 17:50Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: Indiańskie przyslowieTreść komentarza: Lasy rzędną , czas się zmienia , coraz trudniej o jeleniaData dodania komentarza: 13.12.2025, 16:53Źródło komentarza: Dzika zwierzyna chętnie odwiedza teren Zakładów Azotowych Kędzierzyn. ZDJĘCIAAutor komentarza: Mieszaniec KKTreść komentarza: Kiedyś można było się zapijać w jednej z wielu spelun, gdzie latały nad zachlanymi, parującymi łbami kufle. Teraz nuda, chlanie odbywa się w domowym zaciszu. Nie ma już tej wspaniałej kultury żebrania, kierowników pod marketami prawie nie ma, picia za wyżebrane. Coraz więcej mężczyzn nie pije i przechodzi na 0%. Życie singla jest super, nikt nie ogranicza, nie zatruwa tygodniami życia, można zmienić pracę, miejsce zamieszkania, kraj, poznać nowe miejsca, ludzi. Ale to musi być dobre !Data dodania komentarza: 13.12.2025, 15:14Źródło komentarza: Męski Krąg Masculinum w Kędzierzynie-Koźlu – pierwsze spotkanie za namiAutor komentarza: Ojciec musiTreść komentarza: się jeszcze odnaleźć w nowej roli, tak to odczytuję ze zdjęć, ale poradzi sobie. Córeczka tatusia wiadomo !!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 15:07Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknego
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna