Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 20:39
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bieg pamięci i święto plonów połączą mieszkańców gminy Bierawa

Weekend w Lubieszowie będzie łączył sportową rywalizację z dożynkową radością. Organizatorzy przygotowali dwa wydarzenia, które przyciągną zarówno najmłodszych mieszkańców gminy Bierawa, jak i całe rodziny.
Bieg pamięci i święto plonów połączą mieszkańców gminy Bierawa

Autor: W

Sobota upłynie pod znakiem sportu, integracji i zdrowej rywalizacji, a niedziela - w duchu tradycji i wspólnego świętowania plonów.

13 września na boisku sportowym w Lubieszowie odbędzie się XIII Memoriał Haliny Brylant i Jewhena Torochtija, ofiar tragicznego wypadku na Ukrainie w 2011 roku. To cykliczna impreza sportowa adresowana do dzieci i młodzieży mieszkających na terenie gminy Bierawa oraz uczniów uczęszczających do lokalnych szkół.

Biegi rozpoczną się o godzinie 9:15 i obejmą wszystkie kategorie wiekowe - od najmłodszych dzieci w wieku 3-4 lata (dystans 100 m) po młodzież szkół średnich, dla której przygotowano trasę 1500 m. Dystanse rosną wraz z wiekiem uczestników, a dla każdego przewidziano odpowiednio dostosowane wyzwania sportowe.

Po zakończeniu rywalizacji odbędzie się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane w dniu imprezy, do godziny 9:00, w specjalnie wyznaczonym punkcie na boisku.

W niedzielę, 14 września, Lubieszów stanie się centrum gminnych uroczystości dożynkowych. O godzinie 14:00 w kościele pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych rozpocznie się msza święta dziękczynna. Następnie barwny korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe, gdzie o 15:30 rozpocznie się część oficjalna.

Od godziny 16:00 zaplanowano część artystyczną. Na scenie wystąpią: Orkiestra Dęta KWK Sośnica, popularny piosenkarz Paweł Gołecki, a także znana wokalistka i aktorka Izabela Trojanowska. Zwieńczeniem dnia będzie zabawa dożynkowa, która potrwa do późnych godzin wieczornych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIAAutor komentarza: mądry i oczytanyTreść komentarza: Ale świetny artykuł, jestem przekonany, że wiele osób, tych z młodszego pokolenia, nie miało pojęcia o pani Krystynie, jej pogmatwanych losach oraz nieoczywistym pochodzeniu. Dziadek Rosjanin mieszkający w cesarstwie ( to jeszcze przed tymi wszelkimi nacjonalizmami które przeryły Europę ), ojciec w Kriegsmarine . Wkład dziadka w lokalne krowy ( mojej babci ruskie jedyną krowę zabrali ). Świetnie się czyta, materiał mocno postarany, szacun.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:36Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIAAutor komentarza: Prawo mafiTreść komentarza: Amber Gold i inne banki juz ludzi za pozwoleniem władzy okradały teraz Eleny nam podsuwają i kolejną pandemia NIPAH jak dlugo beda zwykłych ludzi niszczyć a sami sie bogacićData dodania komentarza: 29.01.2026, 07:30Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: BalbinaTreść komentarza: Urszula wspiera Urszulę, aby było wrażenie, że jest was więcej. Ale to tylko Urszula. Urszula z kuchni?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:14Źródło komentarza: Radni Kukolka-Bogocz i Piasecki o pustych lokalach przy Reymonta. ZDJĘCIAAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Chleb jogurtowy to mistrzostwo świata. :)Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:10Źródło komentarza: Nowy hit na osiedlu. Chlebomat czynny całą dobę. ZDJĘCIAAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Chleb jogurtowy to mistrzostwo świata.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:08Źródło komentarza: Chlebomat w Kędzierzynie-Koźlu. Świeże pieczywo i ciasta o każdej porze
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna