Na gości festynu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 czekały stoiska pełne smaków i zapachów: gorąca grochówka i żurek, grillowane kiełbaski, popcorn, kawa i ciasta. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko „Pod bukowym liściem”, oferujące ręcznie robione drobiazgi i smakowite rarytasy, oraz pchli targ z unikatowymi skarbami – od zabawek po biżuterię. Ogromną radość dzieciom sprawiła maskotka kapibara, która stała się nieoficjalną gwiazdą festynu – przyciągała do siebie małych uczestników, a wspólne zdjęcia z nią wywoływały uśmiechy na twarzach wszystkich. Był też pokaz hobby horsing. Dzieci z każdej klasy prezentowały piosenki, taniec, inscenizacje, grę na instrumentach oraz zabawne wiersze. Ich entuzjazm, radość i autentyczność były wielokrotnie nagradzane brawami widowni.
Główną atrakcją dnia okazał się Mini Truck Fest – osiem potężnych ciągników siodłowych zaparkowało na boisku, umożliwiając dzieciom wejście do kabin, wciśnięcie klaksonów i poznanie ogromnych maszyn z bliska. To była prawdziwa motoryzacyjna przygoda, która wzbudziła wielkie emocje i radość. Festyn miał także edukacyjny wymiar. Rycerze Życia prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy, podczas których dzieci i dorośli mogli ćwiczyć na fantomach i uczyć się ratowania życia.
Festyn nie byłby możliwy bez zaangażowania całej społeczności szkolnej. Rodzice, nauczyciele i wychowawcy z wielkim sercem przygotowali każdy detal wydarzenia, a dzieci odwdzięczyły się energią i uśmiechem.








































Napisz komentarz
Komentarze