środa, 22 lipca 2026 12:52
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama

PCK rusza ze zbiórką żywności. Pomóż, nie bądź obojętny

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu ogłasza zbiórkę żywności w dniach od 27 października do 28 listopada. Produkty typu: kasza, mąka, ryż, makaron, konserwy, kawa, herbata, słodycze, artykuły chemiczne, kosmetyczne można przynosić do biura oddziału przy ul. Plebiscytowej 3.
PCK rusza ze zbiórką żywności. Pomóż, nie bądź obojętny

To akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. 

Ogólnopolska Kampania Walki z Głodem, którą Polski Czerwony Krzyż prowadzi od 11 lat ma także na celu edukację społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia. Co roku w październiku w całym kraju odbywają się happeningi, konkursy, zbiórki żywności w marketach, kwesty uliczne na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących lub dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach.

 Każdego roku Polski Czerwony Krzyż dożywia 10 000 dzieci. Ponad 20 000 maluchów otrzymuje wyprawkę szkolną, a tysiąc co roku wyjeżdża na kolonie.

Jednym z alarmujących zjawisk współczesnego świata jest zwiększająca się skala niedostatku i ubóstwa. I nie dotyczy to, jakby się mogło wydawać, tylko krajów rozwijających się, ale w coraz większym stopniu krajów uprzemysłowionych. 

Niestety, problem pauperyzacji społeczeństwa dotyka w znacznej mierze także i Polskę. W wyniku takiej sytuacji ekonomicznej wiele rodzin ma ograniczony dostęp do artykułów żywnościowych, ze względu na brak środków finansowych na ich zakup, czego skutkiem jest niedożywienie, a co gorsze, coraz częściej również i głód.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Szczególnie narażone na negatywne skutki niedożywienia są dzieci oraz młodzież.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: tw Treść komentarza: Ślonski czy niemiecki z ciebie synek a rajzeltasze to se wsadź Data dodania komentarza: 22.07.2026, 10:52 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: :) Treść komentarza: 4000 zł, akurat na podpaski będzie. Data dodania komentarza: 22.07.2026, 10:04 Źródło komentarza: Do 4 tys. zł na kobiece inicjatywy. Spotkanie informacyjne dla pań z naszego powiatu R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard. Treść komentarza: Koniami orać, nie ma takiej erozji wietrznej. Ach "stupido", teraz konie są od zdobywania medali nie od pracy. Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:46 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard. Treść komentarza: No popatrz czego to można dokonać posiadaniem konia... Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:43 Źródło komentarza: 19-letni Piernat z Zakrzowa podbił Ströhen. Kolejny sukces Agnieszki Dąbrowskiej i jej konia Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna