Reklama
poniedziałek, 16 lutego 2026 23:40
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla na podium zawodów taekwon-do Flanders Cup

Reprezentanci Kędzierzyna-Koźla wystąpili w jednym z największych turniejów taekwon-do w Europie. Z Belgii wrócili nie tylko z cennym doświadczeniem, ale także z medalami.
Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla na podium zawodów taekwon-do Flanders Cup
Reprezentanci Kędzierzyna-Koźla z trenerem

Źródło: Teakwon-Do OKSW Rafał Wilk

Flanders Cup w belgijskim Mechelen od lat uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych imprez taekwon-do na Starym Kontynencie. W tegorocznej edycji na matach rywalizowało blisko 800 zawodników z 17 państw. W tak silnej i licznej stawce nie zabrakło także sportowców z Kędzierzyna-Koźla, którzy trenują w Opolskim Klubie Sportów Walki. Podopieczni trenera Rafała Wilka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Brązowe medale w walkach indywidualnych wywalczyły Paulina Mainka oraz Sara Klimczak, potwierdzając wysoką formę i przynależność do europejskiej czołówki. W zawodach wystąpił również Stanisław Zaremba, dla którego był to kolejny wartościowy start na arenie międzynarodowej i okazja do zdobycia doświadczenia procentującego w dalszym rozwoju sportowym.

W Mechelen zaprezentowali się także zawodnicy i zawodniczki sekcji Teakwon-Do OKSW Rafał Wil z Prudnika i Nysy, zdobywając łącznie kilka cennych medali. W barwach Prudnika najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Pączek, która sięgnęła po złoty medal w walkach indywidualnych oraz brąz w układach formalnych. Brązowy medal w walkach indywidualnych wywalczyła Julia Mirga, natomiast Filip Trojan oraz Mariusz Gawor stanęli na trzecim stopniu podium w układach formalnych. Mariusz Gawor dołożył do tego także srebrny medal w walkach drużynowych. Kolejny medal dla Prudnika, tym razem srebrny w walkach indywidualnych, zdobyła Wiktoria Kalicum. Reprezentanci Nysy również wrócili z turnieju z medalami. Hanna Kos triumfowała w walkach indywidualnych. Brązowe medale w tej samej konkurencji przypadły Fabianowi Miodońskiemu, Oskarowi Staniszewskiemu oraz Bartłomiejowi Bladowskiemu.

Pobyt w Belgii był dla naszych reprezentantów także okazją do poznawania kraju. Zawodnicy zwiedzili m.in. Brukselę i Antwerpię, a jednym z ciekawszych punktów programu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Start w Belgii to kolejny dowód na to, że zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla z powodzeniem rywalizują na międzynarodowej arenie, łącząc sportowe ambicje z pasją do odkrywania świata.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/taekwondowilk



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Guzik prawda bo nie ma w Koźlu żadnego miejsca ładowania owych pojazdów. A złośliwość to skieruj do Shein...Data dodania komentarza: 16.02.2026, 19:19Źródło komentarza: Szwajcarskie wsparcie dla Kędzierzyna‑Koźla potwierdzoneAutor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Macie auta to sobie możecie dojechać w końcu biedacy tam nie mieszkają więc przestańcie narzekać.Data dodania komentarza: 16.02.2026, 19:16Źródło komentarza: Szwajcarskie wsparcie dla Kędzierzyna‑Koźla potwierdzoneAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Pozytywna inicjatywa....Data dodania komentarza: 16.02.2026, 19:10Źródło komentarza: Wielka mobilizacja dla bezdomnych zwierząt. Dary dla schroniska i przytuliska już przekazaneAutor komentarza: JustynaTreść komentarza: Polecam to przedszkole. Synek chodzi zawsze z chęcią. Cudowne i wykwalifikowane Panie. Bardzo dobre i urozmaicone jedzenie.Data dodania komentarza: 16.02.2026, 19:04Źródło komentarza: Tu zaczyna się wielka przygoda małego człowieka. Przedszkole nr 17 w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza!Autor komentarza: WeloTreść komentarza: Prawie jak szkucioryData dodania komentarza: 16.02.2026, 16:13Źródło komentarza: Mężczyzna z całej siły kopie kobietę i wyzywa ją od najgorszych. Drastyczne nagranie z KłodnicyAutor komentarza: Paulina G.Treść komentarza: Świetna placówka z bardzo dobrym podejściem do rozwoju dziecka. W Przedszkolu nr 17 w Kłodnicy dużo się dzieje. Widać, że panie pracują tu z powołania, a kucharki tak cudownie gotują, że wszystko znika z talerzykówData dodania komentarza: 16.02.2026, 13:58Źródło komentarza: Tu zaczyna się wielka przygoda małego człowieka. Przedszkole nr 17 w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza!
zachmurzenie duże

Temperatura: -3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna