środa, 22 lipca 2026 02:12
Reklama
Reklama
Reklama

Każdemu nie da się dogodzić

Podczas kompleksowej przebudowy ulic Mościckiego na osiedlu Azoty zgodnie z wolą mieszkańców zadbano o jak największą liczbę miejsc parkingowych. Część mieszkańców tejże ulicy jednak nie jest zadowolona z efektu końcowego.
Każdemu nie da się dogodzić

W 2017 roku w ramach inwestycji na ul. Witosa (równoległa do ul. Mościckiego) naprzeciwko Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 powstał plac z 18 miejscami dla samochodów. Kolejna przebudowa, ul. Mościckiego, była konsultowana z przedstawicielami samorządu osiedla i mieszkańcami. Brano tam pod uwagę cztery warianty przebudowy. Zgodnie z ustaleniami przy ulicy powstały zatoki parkingowe bez wyznaczonych miejsc postojowych, gdzie równolegle do jezdni można zostawić około 20 samochodów.

- Oczywiście parkingi są ładne i cała ulica wygląda bardzo fajnie. Jednak nie są one zbyt praktyczne. Wysokie krawężniku ograniczają manewr większym samochodom, chociażby kombi - opowiada jeden z mieszkańców.

W ramach inwestycji powstał przy garażach parking, który pomieści 18 aut. Znajduje się on niestety na końcu ulicy i nie każdemu chce się parkować tak daleko. Miejsca parkingowe są tylko po lewej stronie przy nieparzystych numerach budynków, co także nie podoba się niektórym mieszkańcom.

- Przy wjeździe na ulicę Mościckiego nie ma ustawionego zakazu zatrzymywania się i postoju, więc kierujący wykorzystają do tego celu prawą stronę jezdni. Na samej ulicy można zaparkować 25 samochodów - powiedział Piotr Pękala, rzecznik prasowy urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypomnijmy, że ulica jest jednokierunkowa, więc w tym przypadku śmiało można korzystać z prawej strony jedni, reguluje to artykuł 49 ust. 1 pkt 7 kodeksu drogowego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama