poniedziałek, 29 kwietnia 2024 11:26

Zwycięstwo PoRaWia Większyce i porażka Chemika Kędzierzyn

PoRaWie Większyce wygrało kolejny mecz, ale straciło fotel lidera opolskiej IV ligi na rzecz Ruchu Zdzieszowice. Zespół z naszego powiatu ma jednak do rozegrania zaległy mecz, więc liczymy, że wróci na pierwsze miejsce. Drugiej porażki w sezonie doznał Chemik Kędzierzyn, który spadł w tabeli na szóstą pozycję.

Zespół z Większyc w 11. kolejce gościł dużo niżej notowaną ekipę z Walców, która dzielnie się broniła w pierwszej połowie i na przerwę zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie. Tuż po wznowieniu gry wynik otworzył, wprowadzony w drugiej połowie, Andrzej Wąsik, jednak rywale odpowiedzieli golem w 54. minucie. Zespół Tomasza Hejduka atakował jednak cały czas i efekty w końcu przyszły. W 72. minucie PoRaWie objęło prowadzenie po strzale Łukasza Samborskiego, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. W końcówce gospodarze się rozstrzelali, bo w ciągu pięciu minut na listę strzelców wpisali się: Andrzej Wąsik, Łukasz Niemiec i Łukasz Samborski.

Drużyna z Większyc wygrała 5:1, ale straciła fotel lidera, bo swoje zaległe spotkanie wygrał Ruch Zdzieszowice, który o punkt wyprzedza PoRaWie. Nasz zespół ma jednak jeden mecz rozegrany mniej od rywali. Zaległe spotkanie z Polonią Głubczyce zaplanowano na środę 23 września o godz. 17

Pojedynek Chemika z Agroplonem był zacięty i wyrównany. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli goście z Głuszyny. Częściej atakowali bramkę miejscowych, a okazje strzeleckie miał aktywny Kacper Pawlus, który wygrywał pojedynki z obrońcami Chemika. W końcu Agroplon dopiął swego w 42. minucie, gdy ładną akcję celnym strzałem głową zakończył Miłosz Reisch.

Po zmianie stron kędzierzynianie zaatakowali, częściej przebywali przy piłce i stworzyli kilka ciekawych akcji. Dwie dobre okazje do wyrównania miał Patryk Paczulla, który w 53. minucie strzelił głową, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka. Natomiast trzy minuty później huknął z kilkunastu metrów i bramkarz Agroplonu z trudem odbił piłkę.

Piłkarze z Głuszyny od czasu do czasu odpowiadali kontratakami, jednak miejscowi dobrze się bronili. Na murawie zrobiło się nerwowo, sporo było fauli, a sędzia pokazał sześć złotych kartek. Chemik, mimo ambitnej walki do końca, nie zdołał odrobić straty i zaliczył drugą porażkę w sezonie.

Wyniki 11. kolejki: PoRaWie Większyce – LZS Walce 5:1, Chemik Kędzierzyn-Koźle – Agroplon Głuszyna 0:1, Skalnik Gracze – OKS Olesno 1:3, Start Namysłów – Ruch Zdzieszowice 1:6, LZS Skorogoszcz – GKS Głuchołazy 2:2, Swornica Czarnowąsy – Unia Krapkowice 3:1, Fortuna Głogówek – Victoria Chróścice 2:7, Olimpia Lewin Brzeski – LZS Starowice Dolne 1:4, Pogoń Prudnik – Małapanew Ozimek 0:1, Odra II Opole – MKS Gogolin 0:4, Polonia Głubczyce – Piast Strzelce Opolskie 2:1, zaległy: Ruch Zdzieszowice – LZS Walce 6:1.

Mecze 12. kolejki zaplanowano na 26 września o godz. 16. Chemik będzie gościł w Gogolinie, a PoRaWie w Chróścicach.