Reklama
poniedziałek, 15 grudnia 2025 10:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozprawa Ewalda G. przełożona na grudzień. Oskarża się go o nieludzkie czyny

Prokuratur oskarża 61-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego o zgwałcenie małoletniej wnuczki i nagranie czynu za pomocą telefonu komórkowego.
Rozprawa Ewalda G. przełożona na grudzień. Oskarża się go o nieludzkie czyny

Autor: Foto: pexels

Przypomnijmy: na początku września Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu poinformował, że akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie wysłała do Sądu Okręgowego w Opolu Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu.

- Ewald G. został oskarżony o dopuszczenie się trzech czynów. Pierwszy - zgwałcenie małoletniej wnuczki, która w czasie czynu nie miała skończonych 15 lat. Drugi - doprowadzenie ofiary przemocą do poddania się tzw. innej czynności seksualnej i jednocześnie rejestrowanie tego aktu przy użyciu kamery w telefonie komórkowym. Trzeci - przechowywanie na zewnętrznym nośniku pamięci plików z zapisem treści pornograficznych z udziałem małoletniej poniżej 15. roku życia - powiedział nam 2 września rzecznik prasowy opolskiej prokuratury.

Do bulwersujących zdarzeń miało dochodzić pomiędzy grudniem 2018 r. a grudniem 2019 r.

Już w marcu br. wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Pobyt w areszcie śledczym przedłużono na następne trzy miesiące. O utrzymaniu do 14 grudnia środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec oskarżonego Sąd Okręgowy w Opolu zadecydował 7 września.

- Termin rozprawy w tej sprawie wyznaczono na 21 października. W pierwszej kolejności wyjaśnienia będzie składał oskarżony. W dalszym ciągu będzie prowadzone postępowanie dowodowe - informowała Aneta Rempalska z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.

Ewald G. nie przyznaje się do zarzutów. Wyłączono jawność rozprawy. 21 października oskarżony złożył wyjaśnienia. Ponadto przesłuchano sześciu świadków. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na 25 listopada. Zaplanowane było wtedy przesłuchanie biegłej psycholog i ewentualne rozpoznanie innych wniosków dowodowych.

- Wczorajsza rozprawa została odwołana - powiedziała nam 26 listopada Aneta Rempalska. Dodała, że nie zna przyczyn odwołania. Termin rozprawy wyznaczono na 11 grudnia.

Ewaldowi G. grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DdTreść komentarza: Proponuję zobaczyć oświetlenie domu w Dębskiej Kuźni,obok Opola. Szwagier się postarał 😄Data dodania komentarza: 15.12.2025, 08:29Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: PasagerTreść komentarza: Jak tam miny? Wspaniale nas PKP powitało wraz z nowym rozkładem jazdy co nie? +20min na dzień dobry 05:45 PR POLREGIO S.A.46411 (R) Uśmiechnijcie się.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 06:48Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociąguAutor komentarza: EwaTreść komentarza: Pięknie radośnie bajkowo dziękujemy nagranie wprawia w dobry nastrój Magia ŚwiątData dodania komentarza: 14.12.2025, 14:06Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Pieknie oświetlone cos wspanialego przystrojone świątecznie gratulujęData dodania komentarza: 14.12.2025, 12:21Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: Kuzyn spod TarnowaTreść komentarza: Wojtek Czapla to dyrektor liceum. Gratulacje Wojtek!!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:46Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknegoAutor komentarza: fotografTreść komentarza: zdjęcia słabeData dodania komentarza: 13.12.2025, 22:40Źródło komentarza: Mikołajkowe spotkanie z mistrzami tenisa stołowego. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna