niedziela, 19 maja 2024 22:04

Chemik pokonał Victorię

Drużyna Chemika Kędzierzyn-Koźle pokonała Victorię Chróścice 4:1 (3:1) w meczu 19. kolejki czwartej ligi opolskiej, który odbył się na stadionie „Kuźniczka” 30 marca. Trzy gole dla zwycięzców zdobył Sebastian Wacław, a jedno trafienie dołożył Patryk Paczulla.

Pojedynek drużyn walczących o utrzymanie w czwartej lidze był zaciętym i emocjonującym widowiskiem. Pierwszego gola zdobyli goście, ale sędzia uznał, że z pozycji spalonej. To podziałało na piłkarzy Chemika, jak czerwona płachta na byka. Miejscowi zaatakowali i błyskawicznie zdobyli bramkę. Wkrótce było 2:0, ale zespół z Chróścic nie rezygnował. Przeprowadził kilka groźnych akcji, a po jednej z nich wywalczył rzut karny. Kontaktowe trafienie sprawiło, że gra nabrała rumieńców. Jeszcze przed przerwą kędzierzynianie wykorzystali jedną ze swoich kontr i podwyższyli wynik. Po przerwie dołożyli jeszcze jednego gola i cenne trzy punkty dopisali do swojego dorobku.