Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 08:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W końcu porywalizują. Pewnych ograniczeń jednak wciąż trzeba będzie przestrzegać

Przed nami pierwsze zawody rangi wojewódzkiej, w całości organizowane siłami OSP, przeprowadzone w Polsce po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Wydarzenie odbędzie się w Reńskiej Wsi w ostatnią sobotę maja.
W końcu porywalizują. Pewnych ograniczeń jednak wciąż trzeba będzie przestrzegać

Autor: W

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, według regulaminu CTIF zaplanowano na sobotę 29 maja na stadionie gminnym w Reńskiej Wsi. Rozpoczęcie zawodów o godz. 9, a planowane zakończenie ok. godz. 15.

- Oczywiście, skoro gospodarzem jest powiat kędzierzyńsko-kozielski, gros obowiązków spada na jego jednostki - podkreśla Janusz Szulka, sędzia główny nadchodzących zawodów. Dodaje, że w związku z obowiązującymi nadal restrykcjami, przebieg zawodów będzie dostosowany do aktualnych warunków.

W rywalizacji weźmie udział 11 drużyn seniorskich, w tym trzy z naszego powiatu, oraz 12 drużyn MDP, z czego 4 z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Lepszy pod względem liczby wystawionych drużyn od naszego powiatu będzie tylko powiat strzelecki.

Warto dodać, że nie przewiduje się ceremonii otwarcia i zamknięcia zawodów. Drużyny będą mogły przebywać - z zachowaniem wymaganego dystansu - na trybunach. Równocześnie na płycie boiska dopuszczalne będzie przebywanie maksymalnie pięciu drużyn (dozwolone 50 zawodników).

Po zakończeniu startów drużyn seniorskich organizatorzy przeprowadzą zbiórkę dowódców drużyn, którzy zostaną przekazane wyróżnienia. Podobnie będzie wyglądać wręczenie wyróżnień po zakończeniu startów drużyn MDP.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna