piątek, 5 grudnia 2025 07:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzieci z przedszkola nr 22 odwiedziły komendę policji. Mundurowi przygotowali im niespodziankę. ZDJĘCIA

Dlaczego warto nosić odblaski, jaki jest numer alarmowy oraz jak bezpiecznie przechodzić przez drogę. To część tematów o których policjanci rozmawiali z przedszkolakami podczas wizyty w komendzie. Funkcjonariusze przygotowali dla miłych gości niespodziankę, która sprawiła dzieciom wiele radości.
  • Źródło: Policja
Dzieci z przedszkola nr 22 odwiedziły komendę policji. Mundurowi przygotowali im niespodziankę. ZDJĘCIA

W tym tygodniu policjanci z Kędzierzyna-Koźla gościli w komendzie dzieci z Przedszkola nr 22. Podczas wizyty funkcjonariusze opowiedzieli miłym gościom o swojej pracy. Pokazali im wyposażenie używane w codziennej służbie oraz radiowozy.

Nieodłącznym punktem każdego takiego spotkania są rozmowy z najmłodszymi o ich bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach.

Funkcjonariusz z ruchu drogowego przypomniał dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, zachęcając jednocześnie do noszenia odblasków. Wskazał najmłodszym jak przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz wyjaśnił dlaczego nie wolno wbiegać na ulicę, a także bawić się w jej pobliżu. Policjant przypomniał również dzieciom numer alarmowy oraz powiedział jak z niego korzystać.

Mundurowi przygotowali dla małych gości niespodziankę, która sprawiła im dużo radości. Uśmiech na twarzach dzieci wywołał zaprezentowany przez przewodników pokaz wyszkolenia policyjnych psów. Od nich dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku napotkania agresywnego czworonoga, aby zminimalizować skutki jego ewentualnego ataku.

Radość dzieci oraz skupienie z jakim słuchały policjantów świadczą o tym, że wizyta w komendzie była dla nich niezapomnianą i miłą lekcją.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy książeczki - kolorowanki pt. „Bezpieczny przedszkolak”, która zawiera wiele cennych informacji związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama