Wspólnie zaśpiewają hymn Polski. Chcą pobić ubiegłoroczny wynik

  • 04.11.2019, 17:32
  • Agata Kosedowska
Wspólnie zaśpiewają hymn Polski. Chcą pobić ubiegłoroczny wynik
8 listopada uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu po raz drugi przyłączą się do Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do hymnu". Przedstawiciele placówki zachęcają wszystkich do wzięcia udziału we wspólnym śpiewaniu i pobicia ubiegłorocznego wyniku.

Akcja została zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. Placówki, które chcą włączyć się w akcję „Szkoła do hymnu”, powinny w piątek, 8 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godz. 11:11 zorganizować wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

- W tym dniu punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewamy hymn narodowy na tafli boiska naszej szkoły. Dlatego, podobnie jak rok temu zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do wspólnego śpiewania. Oddajmy razem cześć naszej niepodległej, cieszmy się z odzyskania niepodległości. Pobijmy rekord z zeszłego roku, zabierzmy ze sobą flagi, zachęćmy naszych bliskich, znajomych, sąsiadów. Czekamy na Was w naszej szkole - zachęca Agata Kosedowska, nauczycielka z PSP nr 20.

Do wzięcia udziału zaproszone są szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

W ubiegłym roku w akcję „Rekord dla Niepodległej” włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce oraz za granicą.

Agata Kosedowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe