Jarmark na kozielskim rynku i rozświetlenie choinki

  • 08.12.2019, 20:16
  • Rafał Pulkowski
Jarmark na kozielskim rynku i rozświetlenie choinki
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla tłumnie przybyli na kozielski rynek, na którym czekało mnóstwo atrakcji. To idealna okazja, by zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, skosztować pyszności i wspólnie kolędować.

Jarmark bożonarodzeniowy rozpoczął się już w sobotę. Na straganach było mnóstwo pięknych ozdób świątecznych - większość z nich, to rękodzieła. W powietrzu unosił się zapach pierników i grzanego wina. Największą atrakcją nie tylko dla najmłodszych była niewątpliwie żywa szopka. Spotkać można było Mikołaja i Anioła na szczudłach, wesołego skrzata i bałwanka.

W niedzielę, 8 grudnia o godzinie 14 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy rynku już po raz dziesiąty odbył się konkurs zdobienia pierników pn, "Radosne Pierniki 2019". A wzięli w nim udział m.in seniorzy z domów dziennego pobytu i zwykli mieszkańcy z dziećmi.

- Jest to międzypokoleniowe spotkanie osób starszych z młodymi, osób zdrowych i z niepełnosprawnościami. Atmosfera tego pomieszczenia ewidentnie wskazuje, że święta już tuż tuż - powiedziała Danuta Ceglarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pierniki z konkursu rozdawane były w trakcie jarmarku na rynku, a roznosili je m.in. prezydent miasta Sabina Nowosielska oraz jej zastępcy Wojciech Jagiełło i Artur Maruszczak. Tuż obok, bo w oddziale dla młodzieży "Studnia - Otwarta Kultura" można było posłuchać wielu kolęd w wykonaniu chóru Red Voices.

- To już kolejna edycja Szopki Kolędników. Mamy tutaj pięć boksów, a w każdym inna kolęda. Można przyjść i zaśpiewać razem z nami - mówił Mateusz Gancarczyk, dyrygent chóru.

O godzinie 16 nastąpiło oficjalne rozświetlenie choinki i światełek zawieszonych na latarniach. Od teraz całe miasto wygląda bardzo świątecznie - brakuje jeszcze śniegu, ale na to przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

Przez dwa dni (sobota i niedziela) na scenie przy wielkiej choince wystąpili lokalni artyści - zespół śpiewaczy "Sokoły", wokaliści Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2, Studio Piosenki MOK, Darek Guca, Anna Jellinek i "Anielinki", Damian Surow, Darek Czarny, oraz chóry "Echo Kresów" i "Red Voices".

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (85)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe