Dziecięce drużyny pożarnicze w Zakrzowie

  • 04.03.2020, 15:29
  • W
Dziecięce drużyny pożarnicze w Zakrzowie W
W Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie przeprowadzono II Zawody Halowe Dziecięcych Drużyn Pożarniczych o puchar przechodni marszałka województwa opolskiego.

W odróżnieniu od pierwszej edycji zawodów, która miała zasięg powiatowy, w tegorocznej odsłonie wydarzenia mogły uczestniczyć dziecięce drużyny pożarnicze z całej Polski. W 2019 r. wystartowało 16 drużyn. Aż 24 dziecięce teamy konkurowały w tegorocznych zawodach.

Zespół z Osieka nad Notecią w województwie wielkopolskim pokonał najdłuższy dystans, aby wziąć udział w zawodach. Przyjechały także drużyny z Woli Wapowskiej w województwie kujawsko-pomorskim, Stąporkowa w województwie świętokrzyskim, Serbowa w województwie dolnośląskim czy Mazurów w województwie podkarpackim. Swoich reprezentantów miały też Gamów (Śląskie), Kołaczkowo i Ostoje (Wielkopolskie), Sucha Górna (Dolnośląskie), Parzniewice (Łódzkie) oraz Dobieszowice i Szymiszów (Opolskie).

Nasz powiat reprezentowały drużyny z: Dziergowic, Grudyni Wielkiej, Maciowakrza, Miejsca Odrzańskiego, Naczęsławic, Pokrzywnicy, Przewozu, Roszowickiego Lasu, Trawników, Ucieszkowa i Polskiej Cerekwi - tę miejscowość, poza małymi druhami z OSP, reprezentowały dzieci z miejscowego przedszkola.

Tryumfowały Parzniewice. Drugie miejsce dla Gamowa, a trzecie dla Woli Wapowskiej.

Więcej w "Nowej Gazecie Lokalnej" (czytaj E-WYDANIE)

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe