Pożar kamienicy przy ul. Piastowskiej w Koźlu

  • 22.05.2020, 06:34
  • ANKO
Pożar kamienicy przy ul. Piastowskiej w Koźlu
W piątek 22 maja tuż przed godziną 6.00 wybuchł pożar w budynku przy ul. Piastowskiej 36 w Koźlu. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się wozy bojowe straży pożarnej.

Płonęło mieszkanie na drugiej kondygnacji (poddaszu). Ogień pojawił się tuż przed godz. 6.00. Na godzinę 6.30 sytuacja wydaje się być opanowana. Nie ma już bowiem kłębów dymu, nie widać też płomieni. Najprawdopodobniej nie ma też ofiar porannego zdarzenia.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące bardzo silnego zadymienia i języków ognia, które pojawiły się w jednym z okien tej niewielkiej kamienicy. Po dotarciu na miejsce ewakuowaliśmy siedem osób, a dwie uciekły z tego pożaru jeszcze przed naszym przyjazdem. Żaden z mieszkańców nie chciał wzywać pogotowia ratunkowego. Na chwilę obecną (godz. 7.00 - red.) nie mamy osób poszkodowanych. Trwa dogaszanie pożaru, który się już nie rozprzestrzenia. Sytuacja jest zatem pod kontrolą, choć sprawdzamy jeszcze ewentualne zarzewia ognia - informuje mł. kpt. Grzegorz Baranowski, dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

ANKO

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe