Uczestnicy hufców pracy pojadą na praktyki do Hiszpanii

  • 26.03.2021, 17:04
  • Rafał Pulkowski
Uczestnicy hufców pracy pojadą na praktyki do Hiszpanii
W Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu trwają obecnie przygotowania od kwietniowego wyjazdu młodzieży na zagraniczne praktyki zawodowe w Hiszpanii. Razem z nimi wyjadą też uczniowie z Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach projektu PO WER "Z europejskimi kompetencjami na rynek pracy", realizowanego na zasadach Erasmus+, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego (nr 2020-1-PL01-KA102-079634), uczestnicy Hufców Pracy poszerzać będą swoje kompetencje zawodowe pod okiem hiszpańskich pracodawców w zawodach: kucharz, fryzjer i mechanik pojazdów samochodowych.

Z Kędzierzyna-Koźla w projekcie weźmie udział siedmioosobowa grupa uczestników Hufca Pracy - uczniów Szkoły Branżowej I stopnia Zespołu Szkół nr 1.

Głównym celem projektu jest wzbogacenie wiedzy branżowej, samodzielności w działaniu, rozwój kompetencji zawodowych oraz dzięki pracy w międzynarodowych zespołach - podniesienie kompetencji językowych. Młodzież z OHP wyjeżdżająca na miesięczny staż zawodowy do Sewilli będzie miała możliwość zapoznania się z nowymi technologiami pracy w swoich zawodach i tym samym zwiększenia umiejętności i doświadczenia przydatnych na europejskim rynku pracy.

Obecnie trwają wzmożone przygotowania młodzieży do wyjazdu projektowego. Uczestnicy biorą udział w zdalnym szkoleniu języka hiszpańskiego, podczas szkoleń poznają tradycje, kulturę i zwyczaje panujące w Hiszpanii, a na szkoleniach pedagogicznych uzyskują wiedzę także z doradztwa zawodowego. Każde działanie oczywiście odbywa się zgodnie z reżimem sanitarnym i obostrzeniami w związku z pandemią.

- Wszyscy jesteśmy mocno podekscytowani tym przedsięwzięciem i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki projektowych działań oraz efekty pracy młodzieży, która daje z siebie już teraz sto procent - powiedziała Agata Szpak, koordynator projektu.

Partnerem projektu "Z europejskimi kompetencjami na rynek pracy", jest hiszpańska instytucja szkoleniowa euroMind, która oferuje szczegółowe programy praktyk mające na celu rozwinięcie kluczowych umiejętności uczniów i kadry nauczycielskiej.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe