poniedziałek, 20 maja 2024 12:31

Tytuły zostały rozdane

Poznaliśmy zwycięzców otwartych mistrzostw Kędzierzyna-Koźla w szachach, które zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Autor: MOSiR

Rywalizację przeprowadzono w sali konferencyjnej na stadionie „Kuźniczka” 8 grudnia. Turniej pod patronatem prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej otworzył jej zastępca Wojciech Jagiełło.

Uczestników nagrodzono w trzech kategoriach. W grupie open zawodników zrzeszonych w klubach prym wiedli reprezentanci Szacha Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze miejsce zajął Lesław Galacki, który zgromadził 6 punktów. Drugi był Zdzisław Marszałek (5,5 pkt.), a trzeci Bronisław Wąsik (5 pkt.).

Kategorię szachistów niezrzeszonych wygrał Zdzisław Gruca (6 pkt.) przed Rudolfem Kernem (4 pkt.) oraz Zbigniewem Rutkowskim (4 pkt.).

Z kolei w rywalizacji juniorów do 18. roku życia zwyciężył Krzysztof Eliminowicz z PSP nr 11 (3,5 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: Kacper Duszkiewicz z PSP nr 9 (1 pkt.) oraz Adam Wróbel z II LO (0,5 pkt.).