Reklama
poniedziałek, 2 lutego 2026 00:39
Reklama
Reklama
Reklama

Sześć medali dla badmintonistów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle

Najmłodsi badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle w ostatnim dniu ferii wystartowali w ogólnopolskim turnieju dla dzieci w Krakowie. Ze stolicy Małopolski przywieźli sześć medali.
Sześć medali dla badmintonistów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle

Autor: MMKS

Najlepsi zawodnicy z MMKS-u zagrali w dwóch kategoriach wiekowych. Jak się okazało z sukcesem. Oliwia Szczerska pewnie triumfowała w grupie U 9, kolejny raz nie dając wielkich szans rywalkom. Drugi medal – tym razem srebrny – wywalczyła w starszej kategorii wiekowej U-11, ogrywając w drodze do finału przeciwniczki starsze o dwa lata.

Kristoph Paczuła też ukończył zawody z dwoma medalami. W swojej kategorii U-11 zdobył brązowy krążek, a sukces ten powtórzył w grupie zawodników o dwa lata starszych.

Z medalem z Krakowa wróciła też Natalia Paras debiutująca w najmłodszej kategorii wiekowej. Dziewczynka od lipca bierze udział w treningach badmintona realizowanych przy współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim i już ma pierwsze sukcesy. Pozostali zawodnicy MMKS-u uplasowali się tuż za podium.

- W trakcie turnieju były też rozgrywki rodzinne i tu nasza dwójka stanęła na podium. Oliwia Szczerska z mamą Anną (trenerką w klubie) zdobyły brązowe medale - informuje Tomasz Zioło z MMKS-u.

Udział w zawodach młodych sportowców był możliwy dzięki wsparciu firmy WAK Trans oraz gminy Kędzierzyn-Koźle.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wanda NowakTreść komentarza: Skontrolować smrodzących z Piramowicza 1 i 4... Często spalają coś co daje tak nieprzyjemny wręcz duszący smród....Data dodania komentarza: 1.02.2026, 20:44Źródło komentarza: Straż miejska kontroluje kopciuchy w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Czy to poprawi bezpieczeństwo czytaj więcej funkcjonariuszy na ulicach w tym pieszych i nocami ?Data dodania komentarza: 1.02.2026, 20:40Źródło komentarza: Stanowiska Kierowania w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zostało wyremontowaneAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Marzenia piszę się przez rz analfabeto.Data dodania komentarza: 1.02.2026, 20:24Źródło komentarza: Nowe władze koła Koalicji Obywatelskiej w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Ostatnie zdjęcia świetnie ukazują jak przez lata rządzili kaczyński&tusk... Dalej idioci w nich wierzcie i głosujcie na nich a Polki nie będzie....Data dodania komentarza: 1.02.2026, 20:22Źródło komentarza: Wielka CPN-owska rodzina. Firma, która działała w naszym mieście przez 60 lat. ZDJĘCIAAutor komentarza: MiastoPiastówTreść komentarza: Czy to oznacza, że POLREGIO znika z wymienionych miast? Czy do K-K wchodzą Koleje Śląskie?Data dodania komentarza: 1.02.2026, 18:40Źródło komentarza: Od 1 lutego kasy na kędzierzyńskim dworcu PKP będą zamknięte do odwołaniaAutor komentarza: ekonomistaTreść komentarza: Sprzedaż małpek rośnie, akcyza zasila budżet. Jest dobrze.Data dodania komentarza: 1.02.2026, 16:56Źródło komentarza: NSZZ Solidarność w Grupie Azoty S.A. pisze dramatyczny list do premiera Donalda Tuska
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -12°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna