czwartek, 30 lipca 2026 20:39
Reklama
Reklama
Reklama

Magazyn na "Szkwale" nie będzie już wydawał produktów

12 maja będzie ostatnim dniem funkcjonowania magazynu dla uchodźców na kozielskim „Szkwale”, w takiej formie jaką znamy. Magazyn zawiesza swoją działalność, co oznacza, że nie będzie już wydawał rzeczy, nadal jednak będzie je przyjmował od darczyńców i rozdysponowywał do lokalnych organizacji zajmujących się pomocą potrzebującym.
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Magazyn na "Szkwale" nie będzie już wydawał produktów

Magazyn na przystani „Szkwał” został uruchomiony przez powiat w pierwszych dniach wojny w Ukrainie, przyjął dziesiątki ton żywności, która potem była wydawana uchodźcom, pełnił rolę centrum logistycznego i przeładunkowego. Dzięki współpracy z partnerami z Niemiec żywność oraz niezbędne środki higieniczne trafiły stamtąd specjalnymi transportami na wschodnią granicę. Co ważne, wśród darów były też pilnie potrzebne leki, które przewieziono m.in. do szpitala we Lwowie.

Nasz powiat pozostawał w ciągłym kontakcie z zaprzyjaźnionym powiatem wyżnickim w Ukrainie, gdzie zorganizowano specjalny transport darów wprost na granicę. W ostatnich tygodniach samorząd nawiązał współpracę z siecią Lidl, która zaangażowała się w pomoc, zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Powiat współpracował też z Südzucker Polska S.A. oraz przedsiębiorcami i osobami prywatnymi.

W sumie przez ręce wolontariuszy przewinęło się około 50 ton różnego rodzaju produktów. Magazyn został uruchomiony 1 marca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: OKKK Treść komentarza: A on z tych czy z tamtych Groegerów? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 18:35 Źródło komentarza: Sekretarz gminy Cisek przeszedł na emeryturę Autor komentarza: tw Treść komentarza: Dinozaury? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 17:48 Źródło komentarza: Mogą pochwalić się najdłuższym stażem pracy w kędzierzyńskim starostwie Autor komentarza: Krzysztof Treść komentarza: Czyli piesi i rowerzyści mają być bezkarni i włazić bezmyślnie po koła? Jestem czasem pieszym a czasem kierowcą i uważam, że każdy powinien po prostu uwazać na siebie i innych. Jako pieszy nie wejdę pod koła tylko dlatego, że mam pierwszeństwo. Łatwiej jest mi się zatrzymać przed przejściem niż kierowcy 1.5 - lub więcej tony. Nawet jeśli jedzie tylko 20km/h Data dodania komentarza: 30.07.2026, 17:14 Źródło komentarza: 33-letnia kierująca autem potrąciła w Blachowni 56-letniego rowerzystę Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Ciekawe dwa zakazy wydane przez jeden sąd. Coś tu chyba nie halo. Brak przepływu informacji? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 16:19 Źródło komentarza: Miał dwa zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. 30-latek wpadł podczas kontroli Autor komentarza: WoznyInternetu Treść komentarza: A to Tusk z Kaczyńskim bombardują Iran? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 15:55 Źródło komentarza: Paliwo coraz droższe w Kędzierzynie-Koźlu. Diesel już kosztuje 7,99 zł. Pęknie granica 8 zł? Autor komentarza: Prezydent Treść komentarza: Mieć taką pracę to można pracować do...śmierci Data dodania komentarza: 30.07.2026, 14:45 Źródło komentarza: Mogą pochwalić się najdłuższym stażem pracy w kędzierzyńskim starostwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama