Reklama
wtorek, 10 lutego 2026 06:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Noc Muzeów” w Kędzierzynie-Koźlu. Prawdziwa uczta dla miłośników historii

Muzealnicy szykują nam wieczór, podczas którego przeniesiemy się do różnych epok. Do Kędzierzyna-Koźla wehikuł czasu w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów” dotrze już 14 maja.
  • Źródło: Urząd miasta
„Noc Muzeów” w Kędzierzynie-Koźlu. Prawdziwa uczta dla miłośników historii

Za sprawą pikniku rycerskiego organizowanego przez Muzeum Ziemi Kozielskiej zajrzymy do średniowiecznego grodu. Natomiast wspólnie ze Stowarzyszenie Blechhammer-1944 cofniemy się do okrucieństw II wojny światowej. 

 

 

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkanka Blachowni 10.05.2022 22:54
"Muzeum" to, to hitlerowski schron; hitlerowski schron to muzeum?? Może by tak na zdjęciach pokazać najbliższe jego otoczenie, ze strony wału nad Kanałem Gliwickim, od skrzyżowania z ul. Tuwima do skrzyżowania z ul. Szkolną?!! Może w końcu zainteresowałby się ktoś z władz terenowych uprzątnięciem pousychanych od wielu lat, powalonych kikutów topoli?? Czy znowu jest przepychanka kto ma to usunąć?!! Polskie Gospodarstwo Wodne (jako że wał jest przy kanale), Polska Grupa Energetyczna (jako że wisi nad tym linia wysokiego napięcia), czy może na ul. Zwycięstwa włodarze tego śmiesznego miasteczka, które z powojennej, hitlerowsko-nazistowskie ruiny - nakładem niemałych pieniędzy podatników - zrobiło z niej muzeum, które jest otwierane dwa razy do roku!! A z czymś tak obskurnym z jego otoczenia nie potrafi zrobić porządku? Zazdroszczę dobrego samopoczucia i gratuluję braku odrobiny samokrytycyzmu!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnkaTreść komentarza: Nie stając po żadnej stronie i obiektywnie oceniając (jako matka która wychowała córkę) przytoczony "materiał", stwierdzam z pewnością (99,99%), że taka rozmowa z normalną 13 latką nie jest możliwa! To mi wygląda na prowokację. Zresztą: udaną!!Data dodania komentarza: 9.02.2026, 22:10Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: L°°Treść komentarza: PZPR rozwiązano w 1990 r. - Obajtek miał wtedy 14 lat.Data dodania komentarza: 9.02.2026, 21:50Źródło komentarza: Wielka CPN-owska rodzina. Firma, która działała w naszym mieście przez 60 lat. ZDJĘCIAAutor komentarza: stary_zgredTreść komentarza: Gratulacje dla mamy i taty, szczęścia i wszystkie dobrego dla nowej obywatelki i całej rodziny.Data dodania komentarza: 9.02.2026, 20:12Źródło komentarza: Zuzia pierwszym noworodkiem urodzonym w 2026 roku w kozielskim szpitaluAutor komentarza: stary_zgredTreść komentarza: A jak Rycerz strzeli Damskiego Boksera w pysk, a potem Damski Bokser pogodzi się ze swoją Joanną Dark i jeszcze wymyślą, że można na tym przyrobić, to co? Historia zna takie ustawki. Ale fakt, kręcenie filmika telefonem to czyste nie powiem co - albo działasz, albo wzywasz służby, albo znikasz. Ale film? Fee....Data dodania komentarza: 9.02.2026, 19:50Źródło komentarza: Mężczyzna z całej siły kopie kobietę i wyzywa ją od najgorszych. Drastyczne nagranie z KłodnicyAutor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: Typowy Polak....Data dodania komentarza: 9.02.2026, 17:57Źródło komentarza: Kolejna legenda uratowana. Andreas Wiesner odrestaurował Volkswagena Garbusa z 1971 roku. ZDJĘCIAAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Babom się w du*p*ch poprzewracało... Pozwalać kobietom - im się tłuc i obijać gęby ?Data dodania komentarza: 9.02.2026, 17:54Źródło komentarza: Przed Olą cztery walki, cztery dni z rzędu. Cel: medal Mistrzostw Europy
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna